Şal Kombineli Elbise Nedir?

Şal kombineli elbise;  elbiseyle uyumlu olan şalın bir arada satıldığı bir tür tesettür abiyedir. Abiye elbisenin ana rengi ve varsa işleme detaylarının birebir şala uygulanması ve bu şekilde satışa çıkmasıdır. Bu tesettürlü bayanlar için büyük bir kolaylık sağlar. Özellikle abiye kıyafetlerde şal elbise uyumu yakalamak çok zordur. Bu şekilde üretilip takım halinde satılması çok büyük bir avantajdır.

 Şal Kombineli Elbisenin Özellikleri ve Kombin Seçenekleri

Abiye elbise modeli  gerek kumaş özellikleriyle, gerek işlemeleriyle, gerek taş süslemeleriyle özel bir elbise modelidir. Bu tarz bir elbise modeline takı, ayakkabı, eşarp, şal, çanta seçmek de bir o kadar zordur.  Şal kombineli elbise modeli  bütün bu handikapları ortadan kaldıran bir elbise modelidir. Hali hazırda olan abiye elbise aynı kumaş ve işlemesi gibi detaylarla şal ile satışa sunulur. Böylece tesettürlü bayanlar satın aldıkları abiye elbiseye kombin olarak şal aramak ve düşünmek zorunda kalmaz. Bu tarz elbiseler son yılların en gözde tesettür abiye elbise modellerindendir. Hem şıklık hem de pratiklik açısından bayanların abiye tercihlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Abiye elbiseler şıklık ve uyum gerektiren elbiselerdir. Şal kombineli elbiseler de bu uyumu şal kombiniyle yerine getirmekte ve bayanların da tercihi olmaktadır.

Şal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şal kombineli elbise modelinde olan bu şalları kullanma zorunluluğu yoktur. Bayanlar, kendi seçtikleri başka şallar ile de bu elbiseleri kombinleyebilirler. Bu kombini oluştururken de dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Seçilecek olan şal; giyilecek olan abiyenin içerisindeki renklerden biri olmalıdır. Abiye modellerde zıt renkler birbiriyle örtüşmez. Elbisenin kumaş özelliği de burada kilit rol oynamaktadır. Saten elbiseye saten şal, kadife elbiseye kafide şal, ipek elbiseye ipek şal gibi kombinler olmalıdır. Farklı kumaş kombineleri çok çiğ duracak ve bütünlüğü sağlamayacaktır. Kumaşın parlaklığı veya matlığı da bu noktada önem arz eder. Mat renkli elbiseye yine mat renkli bir şal eşlik etmelidir. Parlak veya saten bir elbiseye yine parlak veya saten bir şal yakışacaktır.

 

Sıralama
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.