Blog

Lazer Kesim Bluzlar

23 Eylül 2019

Lazer kesim bluz ve elbiselerdeki model çeşitlerini açıklamadan önce, tekstilde lazer kesim ne demektir? Kısaca açıklamak gerekir:

Kumaşlarda, istenilen ebatlarda ve hiçbir kusur bulunmadan, muntazam kesim tekniklerine verilen addır. Lazer kesimler, keçe ve polyester kumaşlarda, çok iyi sonuçlar verir. Kusursuz ve muntazam kesim sayesinde, tekstilde ve farklı alanlarda tercih edilir.

Lazer Kesim Bluz Çeşitleri

Lazer kesim bluz çeşitlerinde, öne çıkan en önemli özellik, elbise üzerindeki motiflerdir. Motiflerde ince kesim detayları yer alır. Tunik, bluz ve elbiselerde farklı lazer kesim modeller bulunur. Özellikle tesettür giyimde, lazer kesim, birçok kıyafet tasarımında kullanılır.

Tesettür Giyimde Lazer Kesim Kıyafetler

Lazer kesim tekniği ile yapılan bluz tasarımlarında, farklı renkleri görmek mümkündür. Tesettür giyimde de kullanılan lazer kesim bluzlarda, dantelli ve likralı modeller öne çıkar. Muntazam kesilmiş yaka detayları ile dökümlü duran, tunikler de pantolon üzerinde çok şık duracak tasarımlardır. Lazer kesim, fırfırlı elbiselerde, kumaş dökümleri, keskin ve kusursuz hatlarla kesilerek, kıyafete hareket kazandırmıştır. Elbiselerde çok muntazam delikli motifler yer alır. Hakim yaka modellerde, kol ve boyun kısmında zarif işlemeler bulunur. Uygun renkte eşarplarla, çok şık tasarımlar elde edilir. İkili takımlarda da lazer kesimler, geniş yer bulur.

Şal Kombinli Elbiseler

23 Eylül 2019

Kadın giyim modası günden güne gelişiyor ve değişiyor. Her yeni sezonda çıkan yepyeni özel tasarımlar bayanların kolay bir şekilde kombin yapmalarına olanak tanıyor. Hele ki çabasız şıklığın adresi olan tesettür giyim modası şal kombinli elbiseler gibi pratik ürün seçenekleri ile bayanların hem zorluk çekmeden hem de fazla bütçe ayırmadan şık kombinler yapmasına olanak tanıyor.  Son dönemlerde kullanımı yaygın olan şal kombineli elbise modelleri kadınlara büyük kolaylık sağlıyor.

Tesettür Giyimde Battal Model Var Mı

19 Eylül 2019

Muhafazakâr yaşam tarzını belirlemiş kadınların giyim tarzı olan her zevke ve bedene hitap eden tesettür giyim ürünleri her geçen sezonda apayrı tasarımları ile göz dolduruyor. Her yaş gurubu bayana hitap etmesini yanı sıra her bedendeki kadınlara da uygun tasarımlar çıkartan tesettür giyim tasarımcıları son birkaç sezondur, battal bedene sahip ürün seçenekleri ile de büyük bedene sahip hanımları elbise arayışına girmekten kurtarıyor. Günümüzde birçok satış mağazasında bulabileceğiniz battal beden tesettür elbiseler oldukça şık tasarımlardan oluşuyor.

 

Kot Tunik Seçimi Nasıl Yapılır?

26 Ağustos 2019

Kot tunik seçiminde, kişinin yaşı ve beden ölçüleri önem taşır. Kilolu bir bayanın seçeceği kot tunik, uzun olmak zorundadır. İnce bir bedene sahip bayanlar ise, uzun olan kot tunikler de bedene oturan likralı modelleri de tercih edebilirler.

Kot Tunik Modelleri

Kot tunik alacak kişiler için, belirlenen giyim tarzı, önemli konular arasındadır. Spor ve dinamik çizgilerden hoşlanan bayanların seçeceği kot tunikler, vücuda oturan modeller olacaktır. Kot tuniklerin, içerisine spor tişörtler giyilerek kombin yapılması da yaygındır. Bu giyim tarzında kot tunikler, ılık havalarda kot ceket görevini de üstlenmişlerdir. Başlıca kot tunik modelleri, önleri dikişli, bele doğru genişleyen modeller, düğmeli uzun kot tuniklerdir. Ayrıca giyildiği zaman, vücut şeklini alan kot tunik modelleri de yer alır. Kimi kot tunikler de büyük cepler konularak, salaş ve spor bir tarz yaratılmıştır. Her bedenden ve her yaş grubundan bayanın, rahatlıkla giydiği kot tunikler, farklı tasarımlarda yer alır. Seyahatte, yürüyüşte, günlük hayatta çok rahatlıkla kullanılır. Özellikle, kilolu bayanların, boylarının uzunluğu açısından tercih ettiği kıyafetlerdendir. Tesettür giyimde de kot tuniklerin yeri ayrıdır. Bilhassa, tesettürlü genç bayanların, tercih ettiği kıyafetler arasındadır.

Tesettür Giyimde Kot Tuniklerin Yeri

Tesettür giyimde, kot tuniklerin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Uzun kot tuniklerin altına giyilen, dar ve spor kesim pantolonlar, ayrı bir şıklık katacaktır. Tesettürlü bayanların, kot tunikler sayesinde, spor bir giyim tarzını yakalamaları mümkündür. Ayrıca kot tunikler de minik aksesuar kullanımları da farklı bir şıklık katacaktır. İşlemeler, cepler, omuz ve kolda yer alan düğmeler, saçaklar gibi.

Özel Günlere Balık Elbise Modelleri

26 Ağustos 2019

Balık elbise özel günler için hazırlanan tasarımlardan biridir. Balık elbise balık şekline benzediği için özellikle bu şekilde tanımlanmaktadır. Üst kısmından diz üstüne kadar bedeni saran ve diz üstünden aşağıya doğru bollaşan bir çizgide devam eden elbisedir. Ancak balık elbiseyi taşımak oldukça zor bir deneyim olacaktır. Bu elbise modelleri daha çok basenli hanımların tercih etmesi gerektiği belirtilen modeller arasında yer almaktadır. Diğer bir tabiri ile kum saati şeklinde de ifade edilen elbise türleri arasında yer almaktadır. Balık elbise her vücut tipine uygun olmayan ve özel hatlara sahip olan hanımların tercih edebileceği modellerden biridir. Balık elbiseler günlük giyim için uygun olmayan elbiseler arasında yer almaktadır. Tam anlamı ile balık elbise tasarımları özel gecelerde giyilebilen şık tasarımlardır.

Balık Elbise Modelleri Nelerdir?

Balık elbiseler genelde tek tip bir model olarak tanımlansa da aslında özellikle son dönemlerde pek çok farklı tarzı da üretilmiştir. Özellikle tek tip elbise çeşidi olmaktan çıkan bu elbiselerde de çeşit bulmakta zorluk çekilmemektedir. Balık elbiselerde etek kısmında özellikle balık şekli korunarak, yan ya da arka kısımlarına detay eklenebilmektedir. Özellikle nişanlık olarak seçilen balık elbiselerde arka kısmında uzun bir detay tasarlanmaktadır. Aynı şekilde gelinlik tasarımlarında da balık şekli korunarak yan veya arka bölümlere eklenen kumaşlar ile hareket kazandırılmaktadır. Balık elbiselerde omuz detayları da oldukça önemli seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle dantel, ya da nakış tasarımları elbiseye farkı bir hava kazandırmaktadır.

Tesettür Giyim Ürünleri Neden Kaliteli Olmalı?

26 Ağustos 2019

Tesettür giyim,  bayanların vazgeçilmezleri arasında olan giyim tarzları arasındadır.   Geçmiş yıllardan bu yana tesettür giyim sektörüne artan ilginin daha da fazla olmasından dolayı tesettür ürünlerinin üretimine daha da fazla önem verilmeye başlanmıştır.  Tesettür tekstil sektöründe, ürünlerin alınmadan önce hemen hemen herkesin dikkat etmiş olduğu noktalar arasında ürünün fiyatı göze çarpmaktadır.  Çok uygun fiyata alınan ürünler kısa süre zarfı içerisinde bakıldığında iyi gibi görünüyor.  Ancak; dezavantajları açısından bakıldığı zaman da uzun vadede bu durum tam tersi haline geliyor.  Bu durumun sebepleri, incelendiği zaman bazı firmaların daha çok kazanç elde edebilmek için,  vermiş oldukları hizmetin kalitesini düşürerek kalitesiz ürünlerin ortaya çıkmasına sebep olur. 

 

Kaliteli Tesettür Giyim Ürünleri Daha Uzun Ömürlü

Bayanların bu süre zarfında almış oldukları,  kalitesiz ürünler belli bir süre sonra eski formundan eser kalmayacak renklerin solması, kumaşın dayanıklılığını yitirmesi ve benzeri durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.  Her kadının,  bütçelerini sarsması durumu hem de almış oldukları ürünlerin kullanılmaz hale gelmesine zamanla sebep olacaktır.  Kaliteli ürünlerin üretimi yapan firmalar ile her daim alışveriş yapan kimseler her iki anlamda da avantajlı konuma gelmektedir. Uzun vadede kaliteli ürünlerin edilebilmesi, hem de aynı ürünler için defalarca para verilmemesine yardımcı olur.  Bu durumlar, göz önüne alınarak tesettür giyim alanında en başta dikkat edilmesi gereken nokta ürünün kaliteli olmasıdır. Buna ek olarak sıcak ve bunaltıcı havalarda kapalı giyim ürünlerinin kadınların vücut sağlığını riske atmaması da son derece önemlidir.

 

Kaliteli Panço Modelleri

14 Ağustos 2019

Yıllardır kullanılan panço modelleri tesettür giyimde de kendini gösteriyor. Günümüzde çok daha farklı modellerde üretilen panço ürünleri genç ya da orta yaş grubu bayanlar tarafından her mevsim rahatlıkla kullanılıyor. Pançonun altına giyilen kıyafeti de tamamen kapatmayacağı için bir tamamlayıcı görevi gören pançolar özellikle bahar aylarının vazgeçilmezidir.

Kaliteli bir panço uzun yıllar kullanılabilir ve pek çok kıyafet ile kombin yapılabilir. Pantolon, etek, tayt, elbise ve çeşitli tesettür giyim ile çok şık kombinler yapabilen pançolar, kaliteli olduğu takdirde her zaman yeni almış gibi duruyor.

 

Hamile Tesettür Seçimi Nasıl Yapılmalı

08 Ağustos 2019

Hamilelik her kadını hayatını en özel ve önemli dönemidir.  Anne olmanın ilk adımı olan hamilelik döneminde alınan fazla kilolar ve şişlikler nedeni ile giydikleri kıyafetler dar gelebilir ya da vücutlarını sıkar. Buna çözüm üretmek ve anne adaylarını bu kutsal sayılan geçici süreçlerinde hem şık hem de rahat etmeleri için hamilelere özel kıyafetler tasarlamışlardır.  Özellikle son dönemlerde bayan giyimde modada yerini koruyan tesettür giyim modasında hamilelere özel şok şık ve konforlu kıyafetler hamile giyim kategorilerinde boy gösteriyor.

 

Tesettür Giyimde Hamile Kıyafeti Seçimi

Tesettür giyimde hamile kıyafeti büyük önem arz ediyor. Çünkü hamile giyim ürünlerinde şıklıktan öte dikkat edilesi gereken en önemli ki mevzu kıyafetin anneyi ve bebeği rahat ettirmesidir. Konforun çok önemli bir konu olduğu tesettür hamile giyimde en çok kullan olan hamile kıyafetlerin başında uzun elbise çeşitleri gelmektedir. Bunların yanı sıra elbise tarzında standart bedenle tasarlanan uzun gömlekler de tesettür hamile kıyafetleri arsında yer alıyor. Gömleklerin altına ise beli lastikli bol paça pantolonlar anne adayına rahat ve şık bir hamile dönemi geçirmelerine olanak tanıyor.

 

Hamilelere Özel Tesettür Giyimleri

08 Ağustos 2019

Kadınların en heyecanlı güzel ve bir o kadar zor dönemleri hamilelik zamanlarıdır. Hamile kadınların bu dönemlerde seçtikleri kıyafetleri çok önemlidir. Günlük aktivitelerinde, spor yaparken ve özel günlerde seçeceğiniz kıyafetler tamamen sizin ruhunuzu yansıtmalı ve kıyafetinizin içinde rahat hissetmelisiniz. Hamile giyim sektöründe tesettürlü bayanlar özel tasarlanan kıyafetler çeşitliliği geniş yelpazesine sahip ürünlerdir. Her kadının bedenine uygun ve tarzına hitap modeller tasarlanmaktadır. Bu dönemde seçeceğiniz kıyafetler bebeğinizin ve sizin sağlığına uygun olmalıdır. Hem rahat hem de şık olmak istiyorsanız tesettür hamile giyim modelleri çeşitliliği zengin olduğu için aradığınızı mutlaka bulabilirsiniz. Muhafazakar giyimin şartlarına uygun tasarlanan tesettürlü hamile kıyafetleri bol kesimli ve esnek kumaşlardan üretilir. 

Hamilelikte Kıyafet Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik kadınlar için bambaşka bir dönemdir. Hamilelikte en önemli olan hangi mevsimdeyseniz ona göre kıyafet seçmelisiniz. Yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetinizin sizi terletmeyen keten, pamuklu ve organik kumaşlardan olanı tercih etmelisiniz. Hamile tesettür giyimleri arasında günlük giyeceğiniz elbise, pantolon ve tunikler bol kesimli olması sizin hem tarzınıza uygun olacaktır hem de hamilelik dönemin de rahat olmanızı sağlar. Hamilelikte her ay vücut yapınız değişeceği için fermuarlı veya düğmeli kıyafetler seçmemelisiniz. Hamilelik dönemi boyunca esnek likralı kumaşlı kıyafetler seçmelisiniz. Tesettür hamile giyimde kombinelerinizde şık olmak istiyorsanız renkli kombinler oluşturmanız sizi daha dinamik ve tarz bir görünüm kazandırır. 

Hangi Tarz Tesettür Elbiseler Daha Rahattır

08 Ağustos 2019

Birkaç dönemdir hızla büyüyen gelişen ve değişen tesettür giyim modası tesettür elbise gibi rahat ürünleri bayanların ilgisi kazanmıştır.   Günlük giyimde, özel giyimde, ofis şıklığında, spor giyim, sokak modası ve maskülen giyim her tarza hitap eden tesettür giyim modasının en çok tercih edilen ürünleri her alanda kullanımın mümkün olan tesettür elbiseler olmaktadır. Hal böyle olunca da muhafazakâr giyim tarzını benimsemiş tesettürlü hanımlar en rahat tesettür elbise modelini arayışı içine girdiler.

 

Tesettürlü Kadının Gardırobunda Olması Gereken Tesettür Elbiseler

Tesettür elbise modelleri içerisinde yer alan natüre ve garnili kumaşlardan tasarlanmış tesettür elbise modelleri her yaş gurubu kadını zevkine ve beğenisine hitap etmektedir. Dolayısı ile her kadını gardırobunda olması gereken modeller arasında ilk sıralarda yer alıyor. Günlük hayatta çarşıya pazara giderken, arkadaş davetlerinde kısaca aklınıza gelebilecek her ortam için uygun tasarımlara sahip olan bu elbiselerin kullanımı da oldukça rahattır.  

 Tesettürlü hanımlar tesettür elbise seçerken rahatlığın yanında modaya uygun olmasına da önem veriler. Moda ile iç içe olmak isteyenlerin tercih edebileceğiniz tesettür elbise modelleri arasında    spor tarzdaki salaş görünümlü kolları yarasa çizgili elbise modelleri ön planda yer alıyor.   Bu tarz elbiseleri hem vücut hatlarını belli etmiyor hem de kadınlara rahat ve şık bir kullanım sunuyor. Çoğunlukla standart bedenlerde üretilen ve her bedenden hanıma uygun olan bu tarz tesettür elbise modelleri topuklu ayakkabılar ile de muhteşem bir kombin oluyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.