Blog

Tesettür Kaban Ve Ferace Modelleri

30 Kasım 2020

Tesettür Kaban Ve Ferace Modelleri

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte kalın kabanlar giyilmeye başlandı. Renkli uzun kaşe kabanlar bu yılın en trend parçaları arasında. Kaşe kabanlar boğazlı kazaklar ve over size sweatlar ile tercih edildiğinde çok şık bir görünüm yakalayacaksınız. Boyunuzu uzun göstermek için topuklu çizmeler ve bilek yukarısı kaban kombini tercih edilebilir. Kaban seçimi ayına göre ve kişinin vücut tipine göre seçilmelidir. Örneğin güz dönemi seçilen kabanlar daha ince olmalıdır. Kış ayında kullanılan kaban sonbaharda kullanıldığında hem boğucu olur hem de amaç dışı kullanılmış olur. Uzun şişme ve kolsuz kabanlar sonbaharda kullanılmaya en uygun kabanlardır. Kış ayında ise ekoseli ve renkli kabanlar sıkça tercih edilir.
Feraceler ise yaz ve bahar aylarında kurtarıcı parçamızdır. Feraceleri kombinlemek oldukça basit görünür fakat şık bir görünüm yakalamak için eşarp ve şal uyumuna dikkat etmek gereklidir. Eşarp ile kullanacağınız feracelerde daha klasik görünümlü olanları tercih edebilirsiniz. Spor feraceler ile şallar tercih edilebilir. Yaz aylarında topuklu spor ayakkabılar ile kombinleyeceğiniz feraceler bacak boyunuzu uzatacaktır.

Tesettürlü Kişilerin Dolabında Olması Gerekenler

28 Kasım 2020

Tesettürlü Kişilerin Dolabında Olması Gerekenler

Tesettürlü kadınlar, başörtüsü ile birlikte ferace veya uzun giysiler giyerek modaya ayak uydurmaya çalışmaktadır. Önceleri bu kadar açık giyinmeyen ve daha sade olan kadınlar, islami usullere uygun bir şekilde biraz daha süslü ve daha güzel bir görünüm ile toplulukta yer almaktadır. Bu tür kadınların dolabında yer alması gereken birçok giysi bulunmaktadır. Bu konumuzda siz değerli okuyucularımıza bu giysilerden bahsedeceğiz.

Spor Giysiler

Bu tür hanımların tercih etmesi gereken giysi türleri arasında spor giysiler yer alıyor. Fermuarlı spor kap, birçok kadın tarafından tercih edilen bir ürün olmaktadır. Geniş renk seçenekleri ve desenli ürünleri ile alınan bu ürün, özellikle kış ve bahar sezonunda daha çok kullanılmaktadır.

Tesettürlerde Kullanılan Parçalar Nelerdir?

27 Kasım 2020

Tesettürlerde Kullanılan Parçalar Nelerdir?

Tesettürlü kadınların tercih ettiği birçok giysi bulunmaktadır. Bu giysiler genellikle kadınların vücudunu düzgün bir şekilde kapatması ve dışarıda rahat bir şekilde gezebilmesi için bulunuyor. Bu giysiler arasında öncelikli olarak başörtü ve ferace dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra tesettürlü hanımların tercih ettiği pek çok giysi de bulunmaktadır.

Başörtü

Tesettür giyim için vazgeçilmez olan başörtüsü, İslam dini ile birlikte önem kazanan bir giysi. Baş için geliştirilmiş olan bu giysi, kişinin başını kapatmasını sağlamaktadır. Günümüzde bu ürün için pek çok model bulunmaktadır. İsteyen hanımlar istediği renkte ve istediği tarzda bir ürünü tercih ederek dışarıya bu şekilde çıkabilir. Fiyatları da oldukça uygun olan bu ürünü 30 liranın altında bir fiyat ile almak mümkün olmaktadır.

Tesettür Takım Kullanımı

26 Kasım 2020

Tesettür Takım Kullanımı

Tesettür kıyafetleri tercih ederken birçok farklı etkeni göz önünde bulundurarak tercih yapmak gerekir. Tuniğinden gömleğine, eşarbından pantolon ya da eteğine kadar düşünülmesi gereken birçok parça vardır. En önemlisi ise giydiğiniz parçaların hem şık hem de hatlarınızı belli etmeyen parçalar olmasıdır. Son zamanlar da büyük ilgi gören tesettür takımlar bu etkenleri hem en aza indiriyor hem de parçadan tasarruf etmeyi sağlıyor. Alt ve üst takım olarak ayarlanan kombinleri ayrı ayrı almak yerine birlikte alıp aynı şekilde kullanabileceğiniz gibi farklı parçalarla da kombin etme şansı yakalamış oluyorsunuz.
Her mevsime ve her zevk grubuna hitap edecek olan takımlar birçok çeşit ve model de bulunuyor. Gömlek pantolon, etek gömlek, eşofman takımları, keten takımlar, elbise yelek gibi farklı birçok kombinasyon bu kategoride yer alıyor. Hem uzun süre kombin yapma zahmetinden kurtarırken hem de aynı zamanda fazladan parça elde etmenizi sağlıyor.

Tesettür Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

25 Kasım 2020

Tesettür Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür kombinleriniz de şıklığı yakalamak ve kendi tarzınızı yansıtmak için yapmanız gereken basit birkaç yöntem bulunmaktadır. Aldığınız parçaların güzellik ya da çirkinlik kriterinin yalnızca sizin yaptığınız kombinler olduğunu unutmayın. Parçalar tek tek çok güzel ve eşsiz parçalar olsa dahi bir araya geldikleri zaman eşsiz görüntüyü elde etmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle seçilen parçaları birleştirirken dikkat edilmesi gereken ilk unsur renklerdir. Renkleri birbirine en yakışacak şekilde seçmek görüntünüzü yüksek oranda olumlu etkileyecektir. Bu anlamda yapmanız gereken ya aynı ton ya da aynı aileden renkleri ya da zıt renkleri bir araya getirmek olmalıdır. Renklerden sonra ikinci iş parçaların desenleridir. Parçalardan bir tanesi düz renk olmalı ki kombininiz boğmak yerine birbirini tamamlayıcı nitelikte olabilsin. Böylece hem istediğiniz deseni daha rahat patlatmış hem de kendi görüntünüzü boğmamış olursunuz.

Tesettür Giyiminde Şıklığı Yakalamak

24 Kasım 2020

Tesettür Giyiminde Şıklığı Yakalamak

Giyim sektöründe son yıllarda tesettür modası oldukça gelişmiş birbirinden farklı model kıyafetle sektöre damgasını vurmuştur. İnsanlar tarafından da büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Moda Merve sizlere tesettür alanında ihtiyacınız olan tüm parçaları sitesinde satışa sunarak hizmet vermektedir. Güvenilir alışveriş sitesi denilince akıllara gelen ilk sitelerden olan Moda Merve’de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Tesettür alanında şık bir görüntüye sahip olmanın zor olduğunu yani doğru parçaların birleştirmesinin biraz daha zaman istediği söylense de bu büyük yanılgıdır. Doğru eșarp ve diğer kullanacağınız giyim ürünlerinde renk uyumunu doğru bir șekilde yakalarsanız oldukça güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tabi ki diğer en önemli konu seçtiğiniz kıyafetin sizin ten renginize ve vücut hatlarınıza yani fiziğinize uygun olmasıdır. İşte tesettür alanında da en şık olmak bu kadar basit. Birkaç püf nokta ile hem tarzınızı yansıtabilir hem de tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz.

Tesettür Giyiminde Hangi Tarz Elbise Seçilmeli?

23 Kasım 2020

Tesettür Giyiminde Hangi Tarz Elbise Seçilmeli?

Elbise kadınların en çok kullandığı giyim ürünüdür. Uzun yıllardan beri kıyafet dolaplarından hiçbir zaman eksik olmamıştır. Yaz, kış ya da bahar aylarında her daim uygun kumaşlarla dikilen elbiseler kadınların şık bir hava yakalamasındaki en büyük faktörlerden biridir. Tabi ki bu durum tesettür giyim tarzınızda da geçerlidir. Moda Merve birbirinden güzel, renk renk farklı desenlerle bezenmiş elbiselerle sizlere hizmet vermektedir. Tesettür alanında çok fazla tarzda elbise bulmak mümkündür. Tabi ki önemli olan bu kadar çok elbise arasında size en yakıșacak olan elbiseyi seçerek diğer giyim ögeleriyle onu doğru bir șekilde kombin yapmaktır. Bu konuda doğru takı seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü yaptığınız elbise kombinini noktalayan öge aksesuarlardır. En önemlisi ise kıyafetinizi normal eşarpla mı yoksa şal kullanarak mı kombinleyeceğinizdir. Çünkü bazı elbiselerin yapısı ve duruşu normal eșarp ile mükemmel bir bütünlük sağlarken bazıları da doğru renkte seçilmiş bir şalla mükemmel bir uyum yakalar. Siz tüm bu noktaları güzel bir șekilde uygulayarak doğru bir elbise kombinini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Elbise seçimindeki en önemli husus bu elbiseyi nerede giyeceğinizdir. Günlük bir kullanım için abiye elbise kullanmak oldukça saçmadır. Günlük hayatınızda elbise kullanmak için rahat bir yapısı olan elbise kullanmanız doğru olacaktır. Kış aylarında keten ya da kadife elbise kullanmak hem sizi daha şık bir hale getirecek hem de soğuk havaya karşı sizi koruyacaktır.

Tesettür Giyiminde En Çok Kullanılan Parçalar

21 Kasım 2020

Tesettür Giyiminde En Çok Kullanılan Parçalar

Tesettür giyimin en favori parçaları şüphesiz ceket ve trençkottur. Uzun vücudunuzun örten, boyu uzun gösteren ve olduğunuzdan zayıf gösteren bir kıyafettir. Ve tabii ki tesettür giyimin olmazsa olmazı tunikler. Öncelikle aldığınız tuniğin boyu sizin için çok önemlidir. Çünkü tuniğin boyu ya sizi uzun gösterecek ya da olduğunuzdan kısa gözükmenize neden olacaktır. Birçok tunik türü var. Bu türler kumaşlarına göre de ayrılmaktadır. Mevsime göre tuniğin kumaşını seçmek sizin için en doğrusu olacaktır. Bir diğer parçamız ise kumaş pantolon. Kumaş pantolonlar tesettür giyimin olmazsa olmazıdır. Sizi şık ve trend gösterecek parçalar başında kumaş havuç ve boru pantolonlar gelmektedir. Birçok renkte satışı yapılan bu pantolonlar tuniklerin, ceketlerin ve trençkotların vazgeçilmez parçasıdır. Tesettürlü bir bayanların dolabında en az bir tane siyah renkte olmalıdır. Renk uyumları pantolon ve tunikle yapılmalıdır. Altına her tarz ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Tesettür Giyiminde Aksesuar Kullanımı

20 Kasım 2020

Tesettür Giyiminde Aksesuar Kullanımı

Aksesuar hem kadın hem erkekler tarafından oldukça büyük bir istekle kullanılmaktadır. Özellikle kadınlar aksesuarlara daha farklı ilgi gösteriyorlar. Yüzük, kolye, saat ya da bileklik aksesuar denilince akla gelen ilk takılardandır. Daha birçok çeşidi olmakla beraber hemen hemen tüm kombinlerde kullanmaya özen gösterilir. Çünkü takılar tarzınızı yansıtan ve kombine noktayı koyan bir ögedir. Yani siz kıyafetinizi vurgulamak şıklığına sıklık katmak istiyorsanız ilk olarak takılara yönelmelisiniz. Takı kullanımı kıyafeti bu kadar ön plana çıkarmakla beraber doğru takı kullanımı ile tarzınızı oldukça kolay bir şekilde yansıtabilirsiniz. Takı tesettür giyim alanında da oldukça önemlidir. Tesettür giyiminde en önemli aksesuar ögesi kolyelerdir. Uzun zincirleri olan ve ucunda orta boy taş ya da sembol olan kolyeler tesettür giyiminde oldukça çok tercih edilmektedir. Örneğin düz renk yani desensiz bir tunik tercih ettiyseniz onu daha etkileyici bir hale getirmek takı kullanımı ile oldukça kolaydır. Öncelikle uzun zincire sahip bir kolye kullanarak ișe başlayabilirsiniz. Kolyenizin ucunda bulunan taşın büyüklüğüne göre de birden fazla kolyeyi aynı anda takabilirsiniz. İşte tek bir hamle ile bile tarzınız tamamen değişebilir. Yüzük ve bileklik kullanımı da oldukça yaygındır. Gideceğiniz yere göre ve kombinenize en uygun aksesuarlarla aşırı hoş bir hava yakalayabilirsiniz. Güneş gözlüğü de oldukça fazla kullanılmaktadır.

Tesettür Giyimde Spor Tarz

19 Kasım 2020

Tesettür Giyimde Spor Tarz

Her tarza uygun tesettür giyim mevcuttur. Gençlerin oldukça çok kullandığı spor tarz bu günlerde oldukça popüler. Bol kot pantolonlar, bol sweatshirt, bol kazaklar, büyük kalıplı gömlekler oldukça çok tarz gözükmenize yardımcı olur. Her mağazada mevcut olan rengarenk sweatshirtler tesettür modasında çokça tercih edilir. Rengarenk şallar ile kombinleyebilirsiniz. Mom Jean modası elbette olmazsa olmazımız. Bol bir kalıba sahip olduğu için tesettürlüler kullanabilir. Aynı zamanda havuç ve boru paça pantolonlarda çokça kullanılır. Her mevsim farklı pantolon kumaşları kullanılabilir. Örnek verilmesi gerekir ise kadife pantolonlar kış aylarında çokça tercih edilir. Yazın ise keten pantolonlar tercih edilir çünkü keten pantolonlar daha az terletir ve iç göstermez. Bu pantolonların üzerine yaz aylarında ince spor gömlekler ya da ince sweatshirtler giyebilirsiniz. Sonbahar mevsiminde kullanacağınız spor trençkotlar oldukça popüler. Daha çok krem rengi ya da hâkî yeşili trençkotlar bu yıl rövanşta. Kış aylarında ise kullanabileceğiniz spor ve uzun şişme montlar mevcut. Her boya ve bedene uygun şişirme montlar var. Üstelik her renk tercih edebilirsiniz. Her mevsime uygun spor giyim mevcuttur. Yaşınızı yansıtmak istiyor ve spor bir tarza sahip iseniz bu önerileri dinlemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.