Blog

Kaliteli Panço Modelleri

14 Ağustos 2019

Yıllardır kullanılan panço modelleri tesettür giyimde de kendini gösteriyor. Günümüzde çok daha farklı modellerde üretilen panço ürünleri genç ya da orta yaş grubu bayanlar tarafından her mevsim rahatlıkla kullanılıyor. Pançonun altına giyilen kıyafeti de tamamen kapatmayacağı için bir tamamlayıcı görevi gören pançolar özellikle bahar aylarının vazgeçilmezidir.

Kaliteli bir panço uzun yıllar kullanılabilir ve pek çok kıyafet ile kombin yapılabilir. Pantolon, etek, tayt, elbise ve çeşitli tesettür giyim ile çok şık kombinler yapabilen pançolar, kaliteli olduğu takdirde her zaman yeni almış gibi duruyor.

 

Hamile Tesettür Seçimi Nasıl Yapılmalı

08 Ağustos 2019

Hamilelik her kadını hayatını en özel ve önemli dönemidir.  Anne olmanın ilk adımı olan hamilelik döneminde alınan fazla kilolar ve şişlikler nedeni ile giydikleri kıyafetler dar gelebilir ya da vücutlarını sıkar. Buna çözüm üretmek ve anne adaylarını bu kutsal sayılan geçici süreçlerinde hem şık hem de rahat etmeleri için hamilelere özel kıyafetler tasarlamışlardır.  Özellikle son dönemlerde bayan giyimde modada yerini koruyan tesettür giyim modasında hamilelere özel şok şık ve konforlu kıyafetler hamile giyim kategorilerinde boy gösteriyor.

 

Tesettür Giyimde Hamile Kıyafeti Seçimi

Tesettür giyimde hamile kıyafeti büyük önem arz ediyor. Çünkü hamile giyim ürünlerinde şıklıktan öte dikkat edilesi gereken en önemli ki mevzu kıyafetin anneyi ve bebeği rahat ettirmesidir. Konforun çok önemli bir konu olduğu tesettür hamile giyimde en çok kullan olan hamile kıyafetlerin başında uzun elbise çeşitleri gelmektedir. Bunların yanı sıra elbise tarzında standart bedenle tasarlanan uzun gömlekler de tesettür hamile kıyafetleri arsında yer alıyor. Gömleklerin altına ise beli lastikli bol paça pantolonlar anne adayına rahat ve şık bir hamile dönemi geçirmelerine olanak tanıyor.

 

Hamilelere Özel Tesettür Giyimleri

08 Ağustos 2019

Kadınların en heyecanlı güzel ve bir o kadar zor dönemleri hamilelik zamanlarıdır. Hamile kadınların bu dönemlerde seçtikleri kıyafetleri çok önemlidir. Günlük aktivitelerinde, spor yaparken ve özel günlerde seçeceğiniz kıyafetler tamamen sizin ruhunuzu yansıtmalı ve kıyafetinizin içinde rahat hissetmelisiniz. Hamile giyim sektöründe tesettürlü bayanlar özel tasarlanan kıyafetler çeşitliliği geniş yelpazesine sahip ürünlerdir. Her kadının bedenine uygun ve tarzına hitap modeller tasarlanmaktadır. Bu dönemde seçeceğiniz kıyafetler bebeğinizin ve sizin sağlığına uygun olmalıdır. Hem rahat hem de şık olmak istiyorsanız tesettür hamile giyim modelleri çeşitliliği zengin olduğu için aradığınızı mutlaka bulabilirsiniz. Muhafazakar giyimin şartlarına uygun tasarlanan tesettürlü hamile kıyafetleri bol kesimli ve esnek kumaşlardan üretilir. 

Hamilelikte Kıyafet Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik kadınlar için bambaşka bir dönemdir. Hamilelikte en önemli olan hangi mevsimdeyseniz ona göre kıyafet seçmelisiniz. Yaz aylarında giyeceğiniz kıyafetinizin sizi terletmeyen keten, pamuklu ve organik kumaşlardan olanı tercih etmelisiniz. Hamile tesettür giyimleri arasında günlük giyeceğiniz elbise, pantolon ve tunikler bol kesimli olması sizin hem tarzınıza uygun olacaktır hem de hamilelik dönemin de rahat olmanızı sağlar. Hamilelikte her ay vücut yapınız değişeceği için fermuarlı veya düğmeli kıyafetler seçmemelisiniz. Hamilelik dönemi boyunca esnek likralı kumaşlı kıyafetler seçmelisiniz. Tesettür hamile giyimde kombinelerinizde şık olmak istiyorsanız renkli kombinler oluşturmanız sizi daha dinamik ve tarz bir görünüm kazandırır. 

Hangi Tarz Tesettür Elbiseler Daha Rahattır

08 Ağustos 2019

Birkaç dönemdir hızla büyüyen gelişen ve değişen tesettür giyim modası tesettür elbise gibi rahat ürünleri bayanların ilgisi kazanmıştır.   Günlük giyimde, özel giyimde, ofis şıklığında, spor giyim, sokak modası ve maskülen giyim her tarza hitap eden tesettür giyim modasının en çok tercih edilen ürünleri her alanda kullanımın mümkün olan tesettür elbiseler olmaktadır. Hal böyle olunca da muhafazakâr giyim tarzını benimsemiş tesettürlü hanımlar en rahat tesettür elbise modelini arayışı içine girdiler.

 

Tesettürlü Kadının Gardırobunda Olması Gereken Tesettür Elbiseler

Tesettür elbise modelleri içerisinde yer alan natüre ve garnili kumaşlardan tasarlanmış tesettür elbise modelleri her yaş gurubu kadını zevkine ve beğenisine hitap etmektedir. Dolayısı ile her kadını gardırobunda olması gereken modeller arasında ilk sıralarda yer alıyor. Günlük hayatta çarşıya pazara giderken, arkadaş davetlerinde kısaca aklınıza gelebilecek her ortam için uygun tasarımlara sahip olan bu elbiselerin kullanımı da oldukça rahattır.  

 Tesettürlü hanımlar tesettür elbise seçerken rahatlığın yanında modaya uygun olmasına da önem veriler. Moda ile iç içe olmak isteyenlerin tercih edebileceğiniz tesettür elbise modelleri arasında    spor tarzdaki salaş görünümlü kolları yarasa çizgili elbise modelleri ön planda yer alıyor.   Bu tarz elbiseleri hem vücut hatlarını belli etmiyor hem de kadınlara rahat ve şık bir kullanım sunuyor. Çoğunlukla standart bedenlerde üretilen ve her bedenden hanıma uygun olan bu tarz tesettür elbise modelleri topuklu ayakkabılar ile de muhteşem bir kombin oluyor.

 

Günlük Tesettür Giyim Modelleri

08 Ağustos 2019

Kadınlar hayatlarını her alanında şık ve zarif olmak isterler. Dolayısı ile tercih ettikleri kıyafetin renginden tutunda tasarımına, üretiminden kullanılan kumaşa gibi birçok detaya dikkat ederler. Muhafazakâr tarzını benimsemiş tesettürlü kadınlar için günlük kıyafet seçimleri her zaman önemli bir konu olmuştur.  Günlük tesettür giyim modelleri tercih ederek şıklık ve kalite kadar elbiselerin rahat ve kullanışlı olması gerekmektedir.

 

Günlük Tesettür Giyimde Aranan Nitelikler

Günlük tesettür giyim ürünler adı üstünde günlük hayata evde, giyebileceğinden dolayı tercih yaparken sadelik ön planda tutulmaktadır. Tercih edeceğinizi günlük tesettür kıyafetler sadelik ile yakalayacağınız şıklık gün boyu sizi huzurlu hissettirecektir.  Bu açıdan günlük tesettür giyimde tercih edebileceğiniz kıyafetleri başında salaş görünümlü elbise modelleri gelmektedir.  Konfordan ve şıklıktan taviz vermeyen ve bayanların gün boyu güvenli kullanım imkânı sunan tesettür elbise modelleri kaliteli ve kullanışlı yapısı ile tesettür giyimin vazgeçilmezi haline gelmiştir.  Pratik bir şekilde kombin yapılan, giydiğinizde size rahatlık hissi veren ve aynı zamanda zarif bir görünüm sunması gibi pek çok avantaja sahip olan bu elbiseler sade ve düz renklere tasarlandığı için istenile şal ve eşarplarla da r kolay kombin yapılabiliyor.

Gündelik Ferace Modelleri

02 Ağustos 2019

Ferace; kumaşı açısından hem daha rahat, hem de daha az dikkat çeken bir tesettür kıyafetidir. Kişinin üzerinde uzun süre durduğu için, içinde rahat edilmesi şarttır. Gündelik ve özel günlerde giymek için birçok modeli vardır. Sıklıkla kullanılan ise; gündelik olan ferace modelleridir. Gündelik ferace seçimi yaparken dar olmamasına, kollarının kişiyi sıkmamasına, boyunun ne çok uzun nede çok kısa olmamasına, rahat giyilebilmesine ve terletmeyecek bir kumaş yapısına sahip olmasına dikkat etmekte fayda vardır.

 

Nasıl Ferace Alınmalı?

Her kıyafette olduğu gibi, gündelik feracede de rahatlığına olduğu kadar şıklığına da özen gösterilmelidir. Giyilen feracenin içinde şık görünmek için, vücut yapısına uygun tercih yapılmalıdır. Vücutta geniş ya da daha kilolu gibi görünmesi istenmeyen yerlere dikkat ederek seçim yapılmalıdır. Örneğin; baseni geniş olan bir kişi, basen kısmından genişleyen modelleri tercih etmemeli daha çok kloş modellere yönelmelidir.

 

Günlük Kullanıma Özel Tesettür Kombinleri

02 Ağustos 2019

Günlük kombinlerde özel olarak tasarlanmış tesettür kıyafet modelleri ile birlikte her zaman kaliteli olarak şık kombin yapabilirsiniz. Tesettür giyimde pratik olarak kombin gerçekleştirebilmek son derece önemli bir konudur. Çünkü tesettürlü hanımlar kombin yaparken şal ve diğer aksesuarlar ile birlikte uyumunu düşünmek zorundadır. Bu noktada her genç kızın mutlaka günlük kombini gerçekleştirirken bu tunik modellerini tercih etmesi önerilir. Bu desenli modellerinin yanı sıra kışın soğuk havalarında tercih edebilmek için kalın triko kumaştan üretilmiş olan hırka ve salaş bol kazak modellerini tercih edebilmeleri önerilir. Oldukça modern bir stil yakalamanıza yardımcı olan bu kazak üst giyim ürünleri ile birlikte göz alıcı modern bir görünüme sahip kombinleri gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman stiline önem veren tesettürlü hanımların mutlaka bu kazak modellerinden bir tane edinmesi önerilir.

Göz Alıcı Detaylı Tesettür Kombinleri 

Tesettür kombinleri gerçekleştirirken göz alıcı modern çizgilerden oluşması son derece önem arz etmektedir. Bu anlamda kaliteli giyimi bir stil haline getirmiş olan tesettürlü hanımların günlük kombinlerinde bol paça pantolonlar tercih edilir. Bol bol paça pantolon modelleri esnek kumaştan üretildiği için özgür olarak hareketlerinizi yapmanıza katkı sağlar. Günlük işlemlerinizi tamamlarken hareketlerinizi kısıtlamayan kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Hareket kısıtlamayan özel kumaşlardan üretilmiş ve terletmeyen pantolon modelleri yazın kurtarıcı bir ürünü olur. Penye kumaşından üretilmiş olan tesettür takım modelleri tunik ve pantolon olarak kombin yapılır. Bu tunik ve pantolon olarak iki farklı kombini gerçekleştirilen kombinler ile uyumlu olan şal ve çantalarınızı kombine dahil edebilirsiniz. Modern kesim olan bu penye tunik modelleri gençlerin ve okuyan öğrencilerin dolabında önemli bir yere sahiptir.

Gösterişli Abiye Modelleri

31 Temmuz 2019

Abiye, bir çeşit elbisedir. Abiye elbisenin farkı daha gösterişlidir ve genelde özel günlerde kullanılır. Abiye kıyafet seçiminde önemli olan vücut şeklidir. Abiye kıyafet seçiminde en doğru seçimi bakarak değil, deneyerek yapabilirsiniz. Yani, bir abiye modeli dergilerde görüldüğü gibi denendiği zaman o kadar da şık durmayabilir. Bunun sebebi herkesin vücut şeklinin farklı olmasıdır.

 

Son Zamanların Modası Abiyeler

Son zamanlarda üzeri taşlı ve pullu tesettür abiye modelleri oldukça modadır. Taşlı ve pullu abiyeler uzun ya da yere kadar olan abiyelerde her türlü uyum sağlar. Taşlı ve pullu tesettür abiye giyerken de vücut şekli önemlidir. Göğüsleri büyük, kilolu ve kısa boylu bayanların taşlı ve pullu elbise yerine dantel işlemeli ya da kabarık tesettür abiye modellerini tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Kabarık ve bileğe kadar olan tesettür abiye modellerinde kolları dantelli ve kemeri taşlı abiye modelleri de çok şık durmaktadır. Düğün ve kına gecesi gibi organizasyonlarda dantel ve sim detayları ile gösterişli bir abiyeye sahip olmak mümkün.

 

Gösterişli Abiye Modelleri

Abiyelerde genelde uzun boylar tercih edilir. Her türlü ortama uyum sağlayan uzun boylu abiye modelleri yapma çiçek, fırfır ve dantel işlemeleri ile daha çekici hâle geliyor. Abiye modellerinde şifon ve tül kumaşlar da çok fazla kullanılıyor ve bu tür kumaşlar abiyeyi daha gösterişli yapıyor. Taşlı ve simli aksesuarlar da abiyeyi daha ön planda tutuyor.

Askılı abiye tercihi yapacak olan bayanlar için omuzları çiçek motifli ya da taşlı abiye modelleri iyi bir tercih olabilir. Tesettürlü bayanlar askılı abiye modellerini bolero ile tamamlayarak şık bir görüntü elde edebilir. Abiye modellerinde renk seçeneği oldukça fazladır. Genelde koyu mavi, kırmızı ya da siyah renk tonları tercih edilse de pembe, mor, yeşil ve beyaz renk tonları da farklılık yaratır.

 

Ferace Seçimi Yaparken Detaylara Dikkat Edin

31 Temmuz 2019

Ferace, kapalı bayanlar tarafından kullanılan, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde tasarlanmış bir üst giyimdir. Ferace seçiminde önemli olan vücut şeklidir. Ferace boyunu ayarlarken bayanlar kendi boylarını da plana katmalıdır. Bunu bilmek ferace seçiminde büyük kolaylık sağlar. Eskiden yalnızca bilek boyuna kadar olan feraceler mevcuttu fakat tekstil teknolojisinin gelişmesi ile firmalar çeşitli boylarda ve kumaş yapısıyla ferace üretimi yapıyor.

Boyu biraz kısa olan feraceler pantolon ya da etek gibi kıyafetler ile tamamlanabilir. Böylece daha şık bir görüntü sağlanırken boy farkı da kapatılmış olur. Kısa boylu bayanlar için diz kapaklarına kadar uzanan ferace seçimi yapmak daha doğru olacaktır fakat uzun boylu bayanlar bileğe kadar uzanan ferace seçimi yapabilirler. Bu durum onları daha zarif ve ince gösterecektir.

 

Ferace Seçiminde Renk Tercihi

Renk seçeneği tamamen kişinin zevkine kalmış bir şey olsa da yine de bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Yaz aylarında cıvıl cıvıl ve açık renkli feraceler daha şık dururken kış aylarında koyu renk feraceler daha şık bir görüntü sağlar. Yaz aylarında çok koyu renkli ferace tercihi yapılmamalıdır. Koyu renkler güneşi çektiği için çok bunaltıcı olabilir. Ferace renk seçiminde bayanın ten rengi de önemlidir. Koyu tenli bayanlarda açık renk feraceler şık durmamakla beraber açık tenli bayanlar her türlü rengi kullanabilir.

Ferace ile yapılacak kombin de oldukça önemlidir. Eşarp rengi, pantolon ve bluz rengi, ayakkabı modeli ve rengi de ferace renk ve model seçimini etkilemektedir. Eşarp ile ferace uyum sağlamalıdır bunun için de birbirlerinin renk ve modeli birbirini tamamlamalıdır. Geri kalan aksesuarlar da yine ferace seçimini doğrudan etkilemektedir.

En Yeni Tesettür Modeli Bulmanın En Kolay Yolu

31 Temmuz 2019

Günümüzdeki tesettürlü bayanların kıyafet seçimi yaparken, tarzına uygun kombinleri oluştururken yapacağı basit ve kolay araştırmalar sayesinde istediği ürünü tarzına uygun kıyafetleri internette bulma imkanına sahiptir. Tesettürlü bayanların alışveriş yaparken yaşadığı en büyük sorun aradığı kıyafeti bulamamak veya hep aynı tarz tesettür kıyafetlerin olmasıydı. Fakat zamanla yenilenen tesettür giyimde kendi sektöründe modayı oluşturdu. Her sezon farklı kreasyonlarda ve şık tasarımlara sahip kombinelerle bütünleşen tesettür kıyafetleri tesettürlü bayanlardan oldukça ilgi görmüş ve beğenilmiştir. Tarzından ve şıklığından ödün vermeyen tesettürlü bayanların günümüzde internette aradığı giyim sitelerinde tesettürlü her kıyafet kolayca ulaşma imkanına sahip olmuştur. Günlük hayatta, iş hayatında, spor yaparken ve özel günleri için her tarza ve zevke uygun modellere sahip olan tesettür kıyafetleri her sezon tasarımcıların elinde şekillenerek modern giyime uygun tasarlanmaktadır.  Tesettürlü Bayanların İnternette Tesettür Kıyafeti Seçmenin Rahatlığı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.