Blog

Tesettür Şal Modelleri Nasıl Olmalıdır?

16 Ekim 2019

Tesettür şal modelleri ile kaliteli kombin yapabilmek için detay konular vardır. Şalın kaliteli duruş sergilemesi kadar rahat tutması da çok önemlidir. Bu noktada her zaman spora giderken dışarıda alışveriş yaparken sizi rahat hissettiren modelleri satın almanız gerekir. Özel kumaş yapısı sayesinde kaliteli bir izlenim veren modellerin rahat hissettirmesi çok önemlidir. Bu anlamda pamuklu olan modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bir cilt rahatsızlığınız yok ise polyester kumaşından üretilmiş olan modelleri de kullanabilirsiniz. Ancak pamuklu olan şal modelleri diğer modellere göre kıyaslama yapıldığında daha çok kullanışlı olmaktadır. Bu şal modellerini belirli zamanlarda temizleyerek uzun zaman boyunca kullanım sağlayabilirsiniz.

 

Keten Şal Modelleri

Keten şal modelleri de yine son zamanlarda aktif olarak tercih edilen model olmaktadır. Keten kumaşı, yazın sıcak ve nemli günlerinde serin hissettirmesi için üretilir. Bu keten şallar ile uyumlu olması açısından keten takımları kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda ince olduğundan dolayı iç göstermeyen modellerini tercih edebilirsiniz. Her zaman için kaliteli yapısı olan bu şalları kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra kot şallar da son zamanlarda trend bir model olmaktadır. Ancak kot kumaşı ağır bir kumaş olduğundan dolayı seçmeden önce bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Ve bu şal modellerini havaların soğuk olmaya yakın zamanlarında kombinlerde kullanabilirsiniz. Sıcak tutan yapıları bulunmaktadır.

 

Tunik İle Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

16 Ekim 2019

Tesettür giyim tarzına sahip olan kadınlar için tunik modelleri en çok kullanılan parçalardan bir tanesidir. Tunik, tesettür parçalar içerisinde hem en rahat hem de günlük ve özel an parçaları olarak kabul edilir. Kullanımı son derece rahat olan tunik modelleri her sezon farklı kesimlerle, farklı renk tonlarıyla ve farklı desenleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son sezona ise daha çok mavi, haki yeşil tonları, soft vizon ve pembe tonları damgasını vurmaya devam ediyor. Tunik modelleri kombin yaparken kolaylıkla tercih edilebilir ve diğer tüm tesettür parçaları ile kullanılabilir.

 

Tunik Modelleri Pantolonlar İle Uyum İçerisindedir

Tunik modelleri, en çok pantolon modelleri ile kombine edilir. Kullanımı rahat olan tunik modellerinde bilek boy, diz boy ve diz üstü boy kesimlerine rastlayabilirsiniz. Dört mevsim rahatlıkla kullanılan tunik modelleri dar paça kot modelleri, bol paça keten pantolon modelleri ve özellikle de bilek boyda biten boyfriend pantolon modelleri ile çok şık ve spor tarzda kombin edilebilir. Açık renk ve uzun tunik modelleri daha çok dar paçalar ile kombin yapılırken, kısa ve koyu renk tunik modelleri daha çok bol paça pantolonlar ile kombin yapılıyor.

 

Tarz Kombin Oluşturmanın Püf Noktası

04 Ekim 2019

Tarz kombin oluşturmadan önce, her bayan için önemli olan unsur, kendi kişiliği ve tarzını belirtmesidir. Tarz giyim, kişinin yaşam şekli, hayat görüşü, kişiliği ile yakından ilgilidir. Tarz kombin oluştururken, pek çok bayanın istemeden yaptığı, gülünç durumlara düşmemek önem taşır. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak:

Kilolu bir ev hanımının, üzerinde fit olduğunu belirten, yabancı dildeki sözcüklerle yazılmış, tişörtü giymesi gibi.

Tesettür Giyimin En Çok Tercih Edilen Modeli Hangisi

29 Eylül 2019

Tesettür giyimde en çok tercih edilen kaliteli modele örnek olarak tunik gömlekler verilebilir. Bu modeller her zaman için kullanışlı olduğundan dolayı kombinlerde önemli bir yer tutar. Özel zamanlarınıza eşlik edebilmesi için klasik kesim daha yoğun renklerin kullanıldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu kombin modelinize eşlik edebilmesi için ayakkabı ve çanta seçimlerini de uyumlu yapmanız gerekir. Siyah rengi ile bütün bir görünüm veren kırmızı rengini tercih edebilirsiniz. Genel anlamda siyah rengi tüm renkler ile uyumlu olduğu için soft renklerle de kullanabilirsiniz. Burada önemli olan siyah renginin kullanıldığı tunik modelinin klasik kesim olmasıdır.

 

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Renkler

29 Eylül 2019

Tesettür giyim tekstil teknolojisinin gelişmesi ile çok farklı model ve renk tonlarını kullanıcılarına sunuyor. Eskiden tek tip ve ana renklerde tesettür giyim olurken günümüzde çok farklı seçeneklerde tesettür giyim modelleri bayanlara sunuluyor. Önemli olan bayanın vücut yapısı olsa da renk seçeneği de tesettür giyimde önemli bir kriterdir.

Tesettür giyimde elbisenin rengi belirlendikten sonra geriye kalan aksesuarları elbisenin rengine ve modeline göre tasarlamak gerekir. Örneğin beyaz renklerde tesettür elbise giyildiği zaman eşarp, ayakkabı ve takı renkleri de buna uyumlu olmalıdır.

 

Tesettür Giyimde Renk Uyumu Nasıl Yapılmalı?

29 Eylül 2019

Tesettür giyim modelleri içerisinde renklerin uyumlu bir görünüm verebilmesi çok önemli bir konu olmaktadır. Bu uyumun dengesini yakalamak için hangi renklerin birbiri ile kaliteli duruş verdiğine dikkat etmeniz gerekir. Bu noktada başarılı olan markanın sitesinde yer alan modellerin renklerini inceleyebilirsiniz. Bu renklerin dolabınızda bulunan diğer modeller ile uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Muhafazakâr giyim sektörü içerisinde birçok giyim detayı vardır. Ancak bu detaylar ile baş edebilmek için renklerin uyumuna özen göstermeniz gerekir. Kaliteli kumaş rengini veren özel baskısı olan modelleri her zaman için kullanabilirsiniz. Bu modellerin üzerinde baskılar yapılırken birçok renk kullanılır. Bu nedenden dolayı birçok rengin olduğu avantajı değerlendirebilmek için farklı örtü modellerini kullanabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Detaylar Nelerdir?

29 Eylül 2019

Tesettür giyim ürünleri eski dönemlerde sınırlı sayıda ürün ile satışlar mevcuttu. Ancak son zamanlarda tesettür giyime olan talep giderek arttığından dolayı çeşitli tesettür mağazaları ve giyim ürünleri ön planda olmakla birlikte çeşit çeşit ürünlerde mevcuttur.  Herkesin tarz ve stiline uyum sağlayacak olan ürün ve birbirinden farklı modelleri bulabilirsiniz. Tesettür giyimde kıyafet hususunda dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar mevcuttur. Bu noktalardan en önemlisi ise kıyafetlerin tesettür ile uygunluğudur. Tesettür giyimde kıyafetlerin vücudu saracak bir şekilde olmamalıdır. Bu nedenle tesettür giyim tercihinde bulunan kişiler bol kıyafetler tercih ederek kıyafetlerin vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde olması sağlanmalıdır. Çok fazla salaş ve bol kıyafetlerde tercih edilmemelidir. Pantolon tarzı bir kıyafet türü tercih etmiş olduğunuz zaman üzerine ferace ve tunik giyerek vücut hatları kapalı olmalıdır. Öncelik olarak tesettür kıyafeti almadan önce kendi vücut tipinizi öğrenerek o şekilde kıyafet almanızda fayda vardır. Kıyafetler ne çok bol ne de çok dar olmalıdır.

Pantolon Eteklerde Hangi Renk Daha Çok Tercih Ediliyor?

23 Eylül 2019

Tesettürlü hanımlar giyim konusunda rahatlığı her zaman ön planda tutuyorlar. Günlük yaşantıda rahat hareket kabiliyeti sunan ve son derece hoş bir görünüm de veren pantolon etekler kadınların stil ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ürünler arasında yer alıyor. Şıklıktan ödün vermeden son derece rahat kesimlere sahip olan pantolon etek modelleri hemen her kadının beğeni ile kullanabileceği bir üründür. Bu modelin de kendine göre farklı tasarımları ve kesimleri olsa da kadınlar en çok renkler üzerine yoğunlaşmayı tercih ediyor. Renk paleti açısından son derece geniş olan bu ürünler modern duruşu ile de kadınların beğenilerini kazanan tasarımlardır.

 En Çok Tercih Edilen Pantolon Etek Renkleri

Pantolon etek modelleri içerisinden tercih yapılırken renk detayı son derece önemlidir. Renklerin kombinlerde büyük önem taşıması nedeniyle kadınlar seçim yaparken biraz titizlenebiliyor. Ancak en çok ön planda olan ve birçok kadının beğenerek kullandığı kilit renkler olduğu söylenebilir. Bu renkler içerisinde her ne kadar siyah tartışılmaz bir renk olsa da artık kadınlar biraz daha cıvıl cıvıl olan pantolon etek renklerine önem veriyor. Günlük yaşantıda kullanılabilecek olan kemerli ve iri cepli olan pantolon eteklerde koyu yeşil, fuşya, saks mavi, mor ve bordo gibi renkler çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu renklere alternatif olarak vizon ve lacivert renkleri de beğenilen tonlar arasındadır. Ancak şifon detayları olan ve biraz daha fantezi tarzda olan pantolon etek modellerinde pudra rengi, açık mavi, krem, kına yeşili tarzında bulabilirsiniz. Pantolon etek modellerinde renk skalası oldukça geniş olduğundan kadınlar çok rahat alışveriş yapabilme imkânı bulabiliyor.

Pantolon Etek Seçimi Nasıl Yapılmalı?

23 Eylül 2019

Pantolon etek seçimi, kişinin boyu ve fiziğine uygun olarak yapılmalıdır. Pantolon kullanımı, serin havalarda soğuktan koruması ve spor bir görünüm elde edilmesi açısından önem taşır. Eteğe nazaran, hareket rahatlığı sunan kıyafetler arasındadır. Pantolon etekler ise hem etek şıklığını sunması, hem de hareket kabiliyetini artırması açısından, tercih edilir.

Tesettür Giyimde Pantolon Eteğin Sunduğu Rahatlık

Tesettür giyimde pantolonlar, her zaman en rahat kullanılan giyim kategorileri arasındadır. İkili takım modellerinde ise, uzun tunik ve ceketlerle, çok şık tasarımlar elde edilir. Bir başka giyim kategorisi de pantolon eteklerdir. Eteklerin sunduğu şıklık, pantolon rahatlığı ile birleşince, birçok bayanın tercih ettiği tasarımlar ortaya çıkar. Özellikle, tesettür giyimde pantolon eteklerin yeri ayrıdır. Etek görünümlü pantolonlar, vücut hatlarını örterken, rahat hareket etmeyi de kolaylaştırır. Özellikle, piliseli etekler içerinde dizayn edilen pantolonlar, çok şık bir görünüm sunacaktır. Cep tasarımlı pantolonlar, bol kesimleri ile şık bir görünüm sunacaktır. Pantolon seçerken, bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Bol pantolonların altına seçilecek ayakkabılar, spor ayakkabı olmamalıdır. Ayrıca uzun boylu bayanlara, bol kesim ve İspanyol paça pantolonlar daha çok yakışacaktır. Kısa boylu ve kilolu bayanlar için, İspanyol paça tasarımlar önerilmez. Pantolon eteklerde, farklı modelleri bulmak mümkündür. Özellikle, belden bağcıklı, fiyonklu pantolon etekler, farklı renk çeşitleriyle tercih edilecek modeller arasındadır. Kuşaklı pantolon eteklerde, etek boyları oldukça uzundur. Bayanların boyunu, olduğundan daha uzun gösterecek tasarımlar olarak, öne çıkar. Pileli pantolon eteklerde, belde şık fiyonk tasarımlar öne çıkar. Pantolon eteklerde kemer kullanımı da yaygın olarak görülür. Cepli pantolon eteklerde, hemen her renk tonunu bulmak mümkündür.

Şal Kombinli Elbise Seçimi

23 Eylül 2019

Şal kombinli elbiseler, özellikle abiye elbiselerde, tamamlayıcı özelliktedir. Şalların günlük kullanımda, ceket ve manto üzerinde kullanımı oldukça yaygındır. Tesettür giyimde ise, farklı tasarımlarda baş örtüsü hazırlamak için kullanılır.

Tesettür Giyimde Şal Kullanımının Önemi

Tesettür giyimde şal, elbise üzerinde kullanılarak, şık bir aksesuar olarak, öne çıkar. Özel gün ve davetlerde giyilen abiye elbiselerde, şal kullanımı yaygındır. Burada dikkat edilecek husus, elbisenin kumaşı ile, aynı özellikte, şal kullanılmasıdır. Örneklerle açıklamak gerekirse:

Tafta bir elbisenin üzerinde kullanılacak şalın, tafta olması gerekecektir. İpek bir elbise ile ipek şal kullanımı gerekir. Elbise üzerindeki renklerle uyumlu tonlarda şal seçilmesi, bir başka önemli husustur. Abiye elbiselerde, zıt tonlarda, şal seçimi tavsiye edilmemektedir. Elbisenin bütünü ile uyumlu özellikte şal seçimi, önem taşır. Bazı abiye elbiselerde şal, elbisenin bir parçası olarak tasarlanmıştır. Güpürlü abiye elbiselerde, şal kombinli tasarımlar, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Varak güpür kullanımlı abiyelerde, şal kombini de bir başka şık elbise tasarımıdır. Fuşya, lacivert, beyaz şal tasarımlar sezonun en çok tercih edilen tonları arasında bulunur. Sade ve düz tasarımları ile, her türlü abiye elbiseyi, tamamlama özelliği gösterecektir. Uzun boylu bayanlar, abiye elbiselerde, uzun şallar tercih edebilirler. Belden oturan abiye elbiselerde, şal kombini en çok tercih edilecek modeller arasında yer alacaktır. Mevsime uygun özellikte seçilen abiye elbiselerde, kumaş kalınlığı ile uyumlu şallar kullanılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.