Sepet Ara

MENÜ

Blog

Tesettür Giyim Markaları Neden Bu Kadar Yaygınlaşmıştır?

26 Şubat 2021

Tesettür Giyim Markaları Neden Bu Kadar Yaygınlaşmıştır?

Giyim sektörü de tıpkı diğer sektörler gibi ihtiyaçlar ve de taleplere göre giderek gelişmekte, farklı türleri oluşmaktadır. Bu sektörde de bu farkların oluşmasının en büyük sebeplerinden biri kişilerin isteklerinin ve zevklerinin farklı olmasıdır. Kişilerin karakterlerinin bir yansıması olan zevkleri, doğal olarak herkeste farklı farklıdır ve buda oldukça normal bir durumdur. Diğer bir yandan ise bu farklılaşmayı ve çeşitli türlere ayrılmayı neredeyse her sektör gibi giyim sektörü için de etkileyen şey insanların ihtiyaçlarıdır. Dini tercihlere ya da hava koşullarına göre bu ihtiyaçların sebebi genişletilebilmektedir. Dini ihtiyaçlar sonucunda oluşmuş bir giyim türüne örnek olarak tesettür giyim verilebilmektedir. İslam dinine mensup olan Müslüman kişilerin, bu dinin uygun gördüğü şekilde vücudun çoğunun örtülü olacak şekilde giyinmeleri sonucunda oluşmuştur. Tesettür giyimde vücudun çoğunun kapalı olmasına uygun kıyafetler bu dönemlerin modasıyla harmanlanarak yeni bir soluk getirilmiştir. Örneğin elbise ve etekler, günümüzün modasına uygun olacak tarzlarda bileklerden diz kapaklarına kadar örtülü olacak şekilde; tesettür etek ve tesettür elbise kategorisi altında üretilmekte ve alıcısına sunulmaktadır. Diğer bir yandan ise modaya uygunluğunun yanında tabi ki ihtiyaçlara da uygun olarak hamile ve büyük beden olan kişiler için de oluşturulmuş kategoriler ve beden seçenekleri de mevcuttur.

Tesettür Giyim Neden Vardır?

25 Şubat 2021

Tesettür Giyim Neden Vardır?

Tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi giyim sektöründe de ürünler ihtiyaçlar ve de taleplere bağlı olarak şekillenmekte ve de satışa sunulmaktadır. Bu istekler zamanla modanın gelişmesi ile oluşmuş ve devamında da modaya uygun olarak ihtiyaç üzerine oluşmuş olan giyim türlerine uyarlanmıştır. Buna örnek olarak dini tercihlerden dolayı doğan giyim ihtiyacını karşılamak için zamanla oluşmuş olan tesettür giyim verilebilmektedir. İslam dine mensup olan Müslüman kişilerin, bu dinin kadınların saçlarının ve de ayak ve el bileklerinin örtülü olarak giyinmelerini uygun görmesi üzerine ortaya çıkmış bir giyim türüdür. Bu hususlara göre giyinmiş olan kişilerin giyinme ihtiyaçlarını karşılamak için doğmuş olan tesettür giyim, aynı zamanda bu türe uygun kıyafetleri günümüz modasıyla da harmanlamaktadır. Bu giyim türü için oluşmuş olan en büyük yanılgılardan biri de oldukça kısıtlı bir giysi çeşitliliğine sahip olduğu görüşüdür. Oysa aksine tesettür giyimde hem oldukça çok hem de farklı tarzlarda ürünler bulunmaktadır. Örneğin giyimin en sevilen ürünlerinden olan elbise ve etekler, tesettür giyimde de alıcısına tesettür elbise ve tesettür etek başlığı altında İslam dininin esaslarına uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

Tesettür Giyim Nedir?

24 Şubat 2021

Tesettür Giyim Nedir?

Giyim sektöründe ihtiyaçlara göre oluşmuş birçok birbirlerinden farklı tür bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar zamanla modanın gelişmesi ile oluşmuş olduğu gibi diğer bir yandan da dini tercihlere uygun olarak giyinme ihtiyacının doğması sonucunda oluşmuş olanları da mevcuttur. Dini tercihlere göre giyim ihtiyacı sonucunda oluşmuş bir giyim türü de tesettür giyimdir. İslam dinine uygun olan kıyafetleri kapsayan bu giyim türünün, İslam dininin vücudun çoğunun örtülerek giyinilmesini talep etmesi üzerine bünyesindeki kıyafetler buna göre şekillenmiştir. Tesettür giyim için özellikle de yeni kapanacak olan kişilerde oluşan bir yanılgı da kıyafet çeşidinin oldukça az olduğu yönündedir. Fakat neredeyse her tarz kıyafet bu giyim türüne de uyarlanarak alıcısına sunulmaktadır. Bir örnek vermek gerekir ise de; özellikle özel günlerin aranan ve de sevilen parçası olan elbiseler, tesettür elbise kategorisi içerisinde çeşitli model ve renklerde ilgililerine sunulmaktadır. Tesettür giyim tarzında vücudun büyük bir kısmının gözükmeyecek şekilde örtülü olması gerekliliği özellikle de yaz aylarında kişiler için korkutucu olabilmektedir. Bu hususun korkutuculuğunun önlenmesi için ise bu giyim türündeki kıyafetlerin pamuklu ve hava alabilen kumaştan yapılıp yapılmadığı göz önünde bulundurularak kıyafet satın alınmalıdır

Tesettür Giyim Panço Modelleri

23 Şubat 2021

Tesettür Giyim Panço Modelleri

Pançolar, kış mevsiminin en çok tercih edilen giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Nitekim pançolar oldukça rahat kalıp ve kumaşlara sahip ürünlerdir. Sonbahar mevsimlerinde kaban yerine de giyilebilecek olan panço modelleri, pantolon ve çizmeler ile kombin yapıldığında oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır. Siz de Moda Merve’de yer alan birbirinden şık panço modellerine göz atmak istiyorsanız www.modamerve.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Panço Modelleri

Tesettür giyimde yer almakta olan panço modelleri, birbirinden farklı renk ve kalıplarıyla panço koleksiyonlarında yerini almaktadır. Özellikle mevsim geçişi dönemlerinde kaban giymek istemeyen kişilerin tercihi olan pançolar, kabanlara göre daha rahat hakaret sağlamaktadır. Bununla birlikte bir dış giyimden çok tunik görüntüsü de oluşturabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı pançoların sahip olmuş olduğu kaşe kumaş sayesinde kış mevsimlerinde kaban olarak da tercih edilebilmektedir. Kolsuz tasarıma sahip olan pançolar, genellikle esnek ve hareket kabiliyetini kolaylaştıran tasarımlara sahiptirler. Siz de Moda Merve’de yer alan panço modellerine göz atarak; düğmeli, düğmesiz, kemerli, kapüşonlu gibi birçok panço modeline erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik https://www.modamerve.com/tesettur-giyim adresinde yer almakta olan birçok ürünü sepetinize ekleyerek hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tesettür Giyim’in En Kaliteli Markalarından Biri: Modamerve

22 Şubat 2021

Tesettür Giyim’in En Kaliteli Markalarından Biri: Modamerve

Yaşadığımız dönemde insanların talep ve gereksinimlerine bağlı olarak oluşmuş sayıca azımsanmayacak kadar çok giyim tarz ve de türü bulunmaktadır. Gereksinimlerin karşılanması amacıyla oluşan giyim türlerinden birini de tesettür giyim oluşturmaktadır. İslam dinine mensup olan kişilerin, bu dinin esaslarına uygun olarak kadınların el bileklerinden ayak bileklerine kadar kapalı olacak şekilde giyinmelerinin gerekmeleri sonucu oluşmuş olan bir giyim çeşididir. Aynı şekilde de bu giyim türü için üretilen giysiler günümüzün modasına da uyarlanarak üretilmektedir. Tesettür giyim türünde sanılanın aksine giysi kategorisi kısıtlı değildir. Aksine bu giyim türünde diğer türlerde bulunan neredeyse her giysi farklı tarzlarda ve renklerde İslam dini ile uyarlanarak alıcılarına sunulmaktadır. Örnek olarak ise giyim sektörünün en sevilen parçalarından olan etek, elbise ve pantolonlar; bu giyim türünde de oldukça şık modellerle sadece el kapaklarından diz kapaklarına kadar kapalı olacak şekilde üretilmekte ve de satın alınmaktadır. Bu tarz ürünlerde tesettür elbise, etek ve pantolon olarak bu giyim türüne hizmet veren sitelerin sayfalarında yayınlanmaktadır. 

Tesettür Giyimde Cep Yakmayan Bir Adres: Modamerve

19 Şubat 2021

Tesettür Giyimde Cep Yakmayan Bir Adres: Modamerve

Giyilmek amacıyla seçilen kıyafetler, kişilerin sadece tarzını değil aynı zamanda bir o kadar da karakterini de yansıtmaktadır. Örneğin birinin giyim tarzından, tercih ettiği kıyafetlerden çekingen ya da girişken biri olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bu sayede de dışarıdan bakıldığında iletişim kurmaksızın kişiler hakkında fikir sahibi olunabilmektedir. Tam olarak bu yüzden de bir moda markasının içeriğinde farklı karakterde kişilere hitap edebilecek ürünlerin mevcut olması, bu markaları daha da ön plana çıkarmaktadır. Bunlara ek olarak ise bir giysi tercihinde ürünün yapımında kullanılan malzemeler yanı kalitesi de büyük bir önem taşımaktadır. Ürünlerin ham maddeleri ciltte oluşan sorunlara sebebiyet verebileceği gibi, ilgili ürünün kullanım ömrünü de belirlemektedir. Ayrıca ham maddesi kaliteli olan giysiler rahat olma özelliklerinden dolayı da tercih sebebidirler. Bu sebeplerle de bir ürün satın alınırken üretiminde nelerin kullanıldığına ayrıca dikkat edilmelidir. Tüm dünyada sanılanın aksine bir ürünün fiyatı onun kalitesini belirlemektedir. Çok pahalı bir ürün oldukça kalitesiz olabileceği gibi, piyasaya göre daha ucuz olan bir ürün çok kaliteli de olabilmektedir. Bu sebeple asıl incelenmesi gereken ürünlerin içerikleridir.

Tesettür Giyimde Doğru Kumaş Seçimi

18 Şubat 2021

Tesettür Giyimde Doğru Kumaş Seçimi

Tesettür kelimesinin anlamına baktığımızda karşımıza şu sonuç çıkmaktadır örtünmek, gizlenmek ve örtmek anlamına gelmektedir. Tesettürlü birçok kadın örtünmek ve tesettürün gerekliliklerini yerine getirmek amacıyla vücutlarını örtmek için uzun dış giyim modellerini kapsayan ürünler tercih etmektedir. Bu modeller ile baktığımızda göze çarpan kıyafetler arasında da tesettür elbiseleri karşımıza çıkmaktadır. Tesettürlü kadınlar arasında sıkça tercih edilmiş olan ve tesettür giyimin en önemli parçalarından birini oluşturan dış giyim kıyafetleri ile farklı renk, kumaş ve çeşitli tasarımlar ile üretilerek müşteriye sunulmaktadır. Bunun yanı sıra farklı yaş ve tarzlara uygun olarak ürün çeşidi olarak kendinize uygun olanı bulabileceğiniz bir alan oluşturmaktadır. Gece elbiseleri için dikilen özel tasarımlarda, özel kumaşlar kullanılıyor. Elbiselerin kumaş kullanımlarını belirleyen en önemli etken elbette mevsimler. Yazın ipekli, şifon gibi uçuşan, daha hafif kumaşlar kullanılırken, kışın tafta ya da kadife gibi daha tok kumaşlar ağırlıklı olarak tercih edilir. Bir diğer etken de organizasyonun ne olduğu ve nasıl gerçekleşeceği. Bir düğün daveti için abiye elbise hazırlığı yapacaksanız seçeceğiniz kumaş parlak, canlı renklerde ve süslemeli olabilir, katılacağınız etkinlik bir nişan ya da mezuniyet töreni olacaksa daha sade, belki sadece sade bir dantel süslemesi ile hareketlendirilmiş kumaşlar tercih edilebilir.

Tesettür Giyimde Ferace Modelleri

17 Şubat 2021

Tesettür Giyimde Ferace Modelleri

Feraceler, tesettür giyimin gözde parçaları arasında yer almakta olan ürünlerden bir tanesidir. Özellikle belirli bir döneme damgasını vurmuş olan ferace modelleri, eskiden tek kumaş kullanılarak üretilmekteydi. Günümüzde ferace ürününde kullanılan kumaşlar çeşitlendirilerek kullanım alanları daha geniş alanlara yayılmıştır. Günümüzde feraceler; polyester, Medine ipeği, triko vb. kalın kumaşlardan da üretilmektedir. Ferace üretiminde kullanılmış olan bu kumaşlar, feracelerin hangi mevsimde giyileceğini etkilemektedir. Genellikle siyah ve tonlarının tercih edildiği feracelerde her kişinin zevkine ve yaşına uyum sağlaması amacıyla birçok renk kullanılmaya başlanmıştır. Siz de aradığınız bir ferace modelini Moda Merve’de yer alan ürünler arasından https://www.modamerve.com adresinden hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Dış Giyimde Ferace Şıklığı

Dış giyimin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan ferace modelleri, her geçen gün yeni ürünlerle karşımıza çıkmaktadır. Siz de Moda Merve’de yer almakta olan güncel ferace modellerine https://www.modamerve.com/tesettur-giyim adresinden ulaşabilirsiniz. ‘’Dış Giyim’’ ve ‘’Ferace’’ kategorisinde erişebileceğiniz ferace modelleri, ayak bileklerine kadar uzanacak boyda tasarlanmaktadır. Ayrıca sahip olduğu ölçüler neticesinde kişilerin vücut hatlarını belli etmemektedir. Feracelerin genellikle siyah ve tonları tercih edilmekte birlikte farklı renkler de tercih sebebi olabilmektedir. Kendi tarzına göre ferace modeli seçen kişiler, hızlı bir şekilde kombinlerini tamamlama imkanı yakalamaktadır. Nitekim tek parça halinde bulunan ferace modelleri kişileri kombin oluşturma zahmetinden kurtarmaktadır.

Tesettür Giyimde Hırka Şıklığı

16 Şubat 2021

Tesettür Giyimde Hırka Şıklığı

Kış giyiminin vazgeçilmez parçaları arasında yer almakta olan hırkalar, her sezon yenilenmekte ve hızla tercih edilmeye devam etmektedir. Hırkalar, her zevke ve yaşa hitap etmesi amacıyla farklı renklerde ve modellerde üretilmektedir. Tesettür hırka modelleri diğer kategorilerde bulunan hırka modellerine göre daha uzun boylarda üretilmektedir. Bu özelliğiyle tesettür kategorisinde yer alan hırkalar tunik amacıyla da kullanılabilmektedir. Hırkalar, üretiminde kullanılan kumaşlara göre yazlık, kışlık ya da baharlık olarak kullanılmaktadır. Hırkalara kullanılan kumaşlar ise genellikle triko, penye, polyester ya da pamuk kumaşlardır. Siz de Moda Merve’de yer alan tesettür hırka kategorisindeki ürünlere göz atarak dilediğinizi sipariş verebilirsiniz. Bunun için https://www.modamerve.com adresine göz atmanız yeterli olacaktır.

Tesettür Hırka Modelleri Hangi Kıyafetler ile Kombinlenebilir?

Tesettür hırka modelleri, sahip oldukları kumaş ve renklerle birçok kişinin zevkine hitap etmektedir. Küçük yaşlardan büyük yaşlara kadar herkesin tercih ettiği hırkalar, yaz mevsimlerinde dahi tercih edilebilmektedir. Nitekim yaz mevsimlerinde tercih edilen hırka modellerinde daha çok serin tutan kumaşlar tercih edilmektedir. Tesettür hırka modelleri uzun boylara sahip olduğunda tunik görevi görebilmektedir. Bu noktada kişiler bahar ve kış mevsimlerinde uzun hırkalar tercih ederek tunik amacıyla bu ürünleri kullanabilirler. Uzun hırkanın altına uyumlu bir kot ya da kumaş pantolon üzerine ise mevcut kıyafetlerin bütünü ile uyumlu bir şal tercih edebilirler.

Tesettür Giyimde Kap Ceket Modelleri

15 Şubat 2021

Tesettür Giyimde Kap Ceket Modelleri

Kaplar, birbirinden farklı tarza uyum sağlayabilir parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı giyim parçaları ile uyum sağlayabilen ürünler olarak çok kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Son yıllara çokça dikkat çeken bir unsuru haline gelmiş olan tesettür modasının çok hızlı ilerlemesi ile birlikte artık tesettür giyim stili olarak daha çok ürün çeşidine sahip olmuştur. Bu durum kadınların hayallerindeki kıyafetleri bulmasını sağlamış ve böylece tesettüre uygun şekilde giyinen kadınlar daha fazla seçenek etrafında giyinmeye başlamışlardır. Kap modeller her mevsim kullanabilmek mümkün. İlkbahar ve sonbaharda daha çok kullanıma sahip olsalar dahi, kışlık ve yazlık modeller de sıkça kullanılmakta. İstediğiniz ütünü rahatlıkla bulabileceğiniz tesettür kap modelleri ile giyiminizi kombin yapıp daha şık ve zarif bir görüntüye sahip olabiliriniz. Genellikle kap modelleri ile yapılan kombinler tamamlayıcı parçalar olarak kullanılan parçalar olarak kullanılmaktadır. Kap ceketler, estetik değerleriyle de ön plana çıkıyor. Şık tasarıma sahip bir kap ceket, basit bir kombini kurtarabilir daha şık ve dikkat çeken hala getirebilir. Özgün tasarımları ile bütünün algılanışını büyük oranda etkileyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.