Etek Modelleri 

        Geçmişten bugüne kadınların severek kullandığı ve asla modasını kaybetmeyen bir giyimdir etekler. Çeşit çeşit renkleri, desenleri ve modelleri ile sürekli yenilenen bir yapısı vardır. Özellikle özel günlerde kadınların şıklığı açısından kolay kombin edilebilen her ortama uyum sağlayan özelliğiyle büyük kurtarıcısıdır. Kolay kombin edilir çünkü her kadının tarzına uygun bir etek modeli mutlaka mevcuttur. Kadınların en büyük kurtarıcısı olan bu etek modelleri birçok kola ayrılır. Örneğin: kalem etek, pileli etek, asimetrik etek, çan etek, balon etek ve fırfırlı etek gibi. Bu etek modellerini detaylı bir şekilde açıklayacak olursak: 

 1- Kalem Etek: Genellikle iş kadınlarının yoğun bir şekilde kullandığı etek modelidir. Çünkü resmi bir şıklığı vardır ve gömleğe en çok yakışan etek modelidir. Siyah kalem etek, gömlek ve stiletto topuklu ayakkabı son zamanların en trend kombinlerinden biri haline gelmiştir. İş yerine nazaran günlük hayatta da sıklıkla kullanılabilir. 

 2-Pileli Etek: Kısa ve uzun modelleri mevcuttur. Kısa formuyla tatlı bir tarz yaratması için çok uygunken uzun formuyla sade bir şıklık elde edilebilir. Beline kemer takarak kullanılabilir ve birçok renk seçeneği mevcuttur. Son zamanlarda pastel tonlarda kullanılan bu model çok trend olmuştur.

 3-Asimetrik Etek: Genellikle arkası uzun önü kısa olarak tasarlanan bu model farklı kesim tarzlarıyla da var olmaya devam etmektedir. Son zamanlarda da tek bacağın göründüğü modeller yaz aylarının vazgeçilmezi olmuştur. Elbise formları da bulunmaktadır. Spor ayakkabılarla salaş bir tarz sağlanabilir. 

 4-Çan Etek: Bele tam oturan ve aşağıya doğru açılan bu modelin de kısa ve uzun formları vardır. Çok klasik bir etek modelidir ve düz ve baskılı tişörtler ile çok güzel bir uyum sağlayabilir.

 5-Balon Etek: Genellikle parlak kumaşlardan oluşan bir etek modelidir. Beli büzgülü olur ve alt kısmı balon şeklinde içeriden dikilir.

 

 6-Fırfırlı Etek: Kat kat inen bir etektir, çiçeğe benzer. Püsküllü ve düz formları mevcuttur. Genellikle dansçıların üzerinde gördüğümüz bu model günlük hayatta şirin bir tarza sahiptir. Bu model de düz taban ayakkabı ve spor ayakkabılarla çok şık bir havaya bürünebilir.

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

KREDİ KARTINA 12 TAKSİT İMKANI
World Axess Maximum Bonus Advantage Paraf Visa Master Card
MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ
© ModaMerve.com 2019 Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.