Gündelik Ferace Modelleri

Gündelik Ferace Modelleri

02 Ağustos 2019

Ferace; kumaşı açısından hem daha rahat, hem de daha az dikkat çeken bir tesettür kıyafetidir. Kişinin üzerinde uzun süre durduğu için, içinde rahat edilmesi şarttır. Gündelik ve özel günlerde giymek için birçok modeli vardır. Sıklıkla kullanılan ise; gündelik olan ferace modelleridir. Gündelik ferace seçimi yaparken dar olmamasına, kollarının kişiyi sıkmamasına, boyunun ne çok uzun nede çok kısa olmamasına, rahat giyilebilmesine ve terletmeyecek bir kumaş yapısına sahip olmasına dikkat etmekte fayda vardır.

 

Nasıl Ferace Alınmalı?

Her kıyafette olduğu gibi, gündelik feracede de rahatlığına olduğu kadar şıklığına da özen gösterilmelidir. Giyilen feracenin içinde şık görünmek için, vücut yapısına uygun tercih yapılmalıdır. Vücutta geniş ya da daha kilolu gibi görünmesi istenmeyen yerlere dikkat ederek seçim yapılmalıdır. Örneğin; baseni geniş olan bir kişi, basen kısmından genişleyen modelleri tercih etmemeli daha çok kloş modellere yönelmelidir.

 

Mevsime Uygun Tercih Yapılmalı

Kış aylarında daha kalın ve sıcak tutacak feraceler tercih edilmesi gerekirken, yaz aylarında ise, daha ince, daha geniş kesim modeller kişiyi serin tutmaya yardımcı olacağı için tercihin bu yönde olmasında fayda vardır. Baharlarda ise, mevsimlik kumaşlardan olan feraceler tercih edilmelidir.

 

Namaz İçin Kullanılacak Ferace Seçimi

Gündelik feraceler genellikle namaz kılmak içinde sıklıkla kullanılır. Kendisiyle namaz kılınacak feracenin, kol ağzının çok geniş olmaması iyi olacaktır. Çünkü geniş kol ağzı olan feracelerin kolları namaz esnasında açılabilir. Yaz aylarında kısa kol giyenler kişilerin, namaz için ferace tercihi yaparken buna dikkat etmesi elbette bu kişiler için kolaylık olacaktır. Ancak uzun kol giyenler böyle bir ayrıntıya dikkat etmesine lüzum yoktur.

 

Feracede Renk Seçimi

Gündelik ferace alırken kullanılacak eşarplarla uyumlu olması, renk tercihini güzel yapmak elbette daha şık görünmek açısından yardımcı olabilecek bir unsurdur. Genellikle bütün renklerle muhteşem bir uyum sağlayan renk elbette ki siyah renktir. Siyah rengin sıklığı, asilliği her zaman göz kamaştırıcı olmuştur. Ancak renk tercihi yapmak tabi ki kişinin kendi zevkine ve tercihine kalmış bir seçimdir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.