İpek Eşarplar 2017 Modasında İlk Sırada

İpek Eşarplar 2017 Modasında İlk Sırada

15 Kasım 2017

 

İpek Eşarp Modelleri 2017 Yılında İlk Sırayı Aldı

 

            Tesettür kullanan hanımların, örtü seçiminde eşarp modelleri her yıl olduğu gibi bu senede ilk sırayı aldı. İpek eşarplar kullanımı pamuklu eşarplara nazaran daha zor olsa da, doğru bir şekilde şekil verildiğinde diğer tüm şal modellerinden daha şık durduğu tesettürlü bayanların ortak bir fikridir. Bu sebeple bu yılda ipek eşarp modelleri kullanımı oldukça yaygın bir şekilde devam edecek gibi duruyor.

 

            Tesettürlü bayanların ve tesettürlü olmayan hanımlar için bu yıl minimal tarzlar oldukça moda. Kıyafetlerini minimal tarzda seçen hanımlar, üstlerine renkli ipek eşarp modellerinden almayı tercih ediyorlar. Bu şekilde kullanımı hem çok daha kolay oluyor hem de görünüş olarak oldukça estetik. Tesettürlü olmayan bayanlarda minimal tarzları üzerine ipek eşarpları şal olarak bağlamayı tercih ediyorlar. İpek eşarplar daha uzun süre modanın gözdesi olmaya devam edecek gibi.

 

 İpek Eşarp Kullanımı Ve Bağlama Teknikleri

 

            İpek eşarp kullanımı diğer şallara göre biraz daha zor. Bunun sebebi ipek eşarp modellerinin çok daha kolay kayıyor olmasından kaynaklanıyor. Eşarp modellerinin daha rahat kullanılabilmesi için tesettürlü bayanların tercih ettiği birkaç yol var. Öncelikle ipek eşarp kullanımında tesettürlü bayanlar kesinlikle penye kumaşlarında boneler tercih ediyor. Penye kumaşlarda bir bone kullanım ile ipek eşarpların kayma potansiyeli de yarı yarıya engellenmiş oluyor. İpek eşarp kullanımı esnasında kesinlikle saten bone kullanılmaması gerektiği de söylenenler arasında. Bu şekilde iki adet kayan kumaşlarda eşarp üst üste takıldığında kesinlikle kullanımı oldukça zor olacaktır. Bu sebeple ipek eşarp modellerini daha rahat kullanabilmek için, bone tercihini kaymayan biraz daha tok şeklinde nitelendirilen kumaşlardan yana kullanmak gerekiyor.

 

            İpek eşarp kullanımında dikkat çekilen noktalardan biri de iğneleme teknikleri. Başın hemen üzerinden ve kulak üstlerinden iğnelenen ipek eşarplar kayma yapmayıp oldukça kolay bir şekilde kullanılabilirler. İpek eşarp kullanımında 2017 yılında en çok dikkat çeke desenler floral desenler diyebiliriz. Kullanım tekniği hakkında ve desenler hakkında moda çevrelerinde konuşulan haberler bu şekilde devam etmektedir. 2017 sezonunun ipek eşarp deseni floral desenler renkleri ise, bordo ve ıhlamur yeşilidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.