Kot Tunik Seçimi Nasıl Yapılır?

Kot Tunik Seçimi Nasıl Yapılır?

26 Ağustos 2019

Kot tunik seçiminde, kişinin yaşı ve beden ölçüleri önem taşır. Kilolu bir bayanın seçeceği kot tunik, uzun olmak zorundadır. İnce bir bedene sahip bayanlar ise, uzun olan kot tunikler de bedene oturan likralı modelleri de tercih edebilirler.

Kot Tunik Modelleri

Kot tunik alacak kişiler için, belirlenen giyim tarzı, önemli konular arasındadır. Spor ve dinamik çizgilerden hoşlanan bayanların seçeceği kot tunikler, vücuda oturan modeller olacaktır. Kot tuniklerin, içerisine spor tişörtler giyilerek kombin yapılması da yaygındır. Bu giyim tarzında kot tunikler, ılık havalarda kot ceket görevini de üstlenmişlerdir. Başlıca kot tunik modelleri, önleri dikişli, bele doğru genişleyen modeller, düğmeli uzun kot tuniklerdir. Ayrıca giyildiği zaman, vücut şeklini alan kot tunik modelleri de yer alır. Kimi kot tunikler de büyük cepler konularak, salaş ve spor bir tarz yaratılmıştır. Her bedenden ve her yaş grubundan bayanın, rahatlıkla giydiği kot tunikler, farklı tasarımlarda yer alır. Seyahatte, yürüyüşte, günlük hayatta çok rahatlıkla kullanılır. Özellikle, kilolu bayanların, boylarının uzunluğu açısından tercih ettiği kıyafetlerdendir. Tesettür giyimde de kot tuniklerin yeri ayrıdır. Bilhassa, tesettürlü genç bayanların, tercih ettiği kıyafetler arasındadır.

Tesettür Giyimde Kot Tuniklerin Yeri

Tesettür giyimde, kot tuniklerin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Uzun kot tuniklerin altına giyilen, dar ve spor kesim pantolonlar, ayrı bir şıklık katacaktır. Tesettürlü bayanların, kot tunikler sayesinde, spor bir giyim tarzını yakalamaları mümkündür. Ayrıca kot tunikler de minik aksesuar kullanımları da farklı bir şıklık katacaktır. İşlemeler, cepler, omuz ve kolda yer alan düğmeler, saçaklar gibi.

Bazı kot modellerinde, spor dikişler, beden kısmında yer alırken, etek kısmı daha düz tasarımlardadır. Belden aşağıya doğru bollaşan kesimler bulunur. Kot ceket gibi kullanılacak, kot tunik modelleri de mevcuttur. Kimi bayanlar, sade giyim tarzını benimsemişlerdir. Bu tarz giyinen bayanlara yönelik, işlemelerin bulunmadığı, klasik kot tunikler tercih edilmelidir. Nakış seven ve spor rahatlıktan da vazgeçmeyen bayanlara yönelik, kot tunikler, daha hareketli modellerdir. Kot tuniklerin altına giyilen spor pantolon ve ayakkabılarla, dinamik bir çizgi yakalamak mümkündür.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.