Özel Günlere Balık Elbise Modelleri

Özel Günlere Balık Elbise Modelleri

26 Ağustos 2019

Balık elbise özel günler için hazırlanan tasarımlardan biridir. Balık elbise balık şekline benzediği için özellikle bu şekilde tanımlanmaktadır. Üst kısmından diz üstüne kadar bedeni saran ve diz üstünden aşağıya doğru bollaşan bir çizgide devam eden elbisedir. Ancak balık elbiseyi taşımak oldukça zor bir deneyim olacaktır. Bu elbise modelleri daha çok basenli hanımların tercih etmesi gerektiği belirtilen modeller arasında yer almaktadır. Diğer bir tabiri ile kum saati şeklinde de ifade edilen elbise türleri arasında yer almaktadır. Balık elbise her vücut tipine uygun olmayan ve özel hatlara sahip olan hanımların tercih edebileceği modellerden biridir. Balık elbiseler günlük giyim için uygun olmayan elbiseler arasında yer almaktadır. Tam anlamı ile balık elbise tasarımları özel gecelerde giyilebilen şık tasarımlardır.

Balık Elbise Modelleri Nelerdir?

Balık elbiseler genelde tek tip bir model olarak tanımlansa da aslında özellikle son dönemlerde pek çok farklı tarzı da üretilmiştir. Özellikle tek tip elbise çeşidi olmaktan çıkan bu elbiselerde de çeşit bulmakta zorluk çekilmemektedir. Balık elbiselerde etek kısmında özellikle balık şekli korunarak, yan ya da arka kısımlarına detay eklenebilmektedir. Özellikle nişanlık olarak seçilen balık elbiselerde arka kısmında uzun bir detay tasarlanmaktadır. Aynı şekilde gelinlik tasarımlarında da balık şekli korunarak yan veya arka bölümlere eklenen kumaşlar ile hareket kazandırılmaktadır. Balık elbiselerde omuz detayları da oldukça önemli seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle dantel, ya da nakış tasarımları elbiseye farkı bir hava kazandırmaktadır.

Bu Sezonun Balık Elbise Modelleri Nelerdir?

Balık elbise tasarımları hemen hemen her sezon özelliğini koruyan ve olmazsa olmaz ürünler arasında yer alan modellerdendir. Özellikle özel geceler için ön detayı ve etek kısmında işleme bulunan balık elbise modelleri oldukça revaçta olan tasarımlardır. Bir diğer farklı model ise kol ucu volümlü olan ve etek ile de uyum sağlayan tasarımlarda bu sezon hanımlar tarafından çok beğenilen ürünler asında yer almaktadır. Tesettürlü hanımlar için üretilen balık elbiselerde bele kadar oturan ve belden aşağıya doğru genişleyen giyim ürünleri olarak tanımlanmaktadır. Balık elbiselerin genelde oturan modeller olması nedeni ile tesettür giyinmeyi seçen eden hanımlar için tül payetlerin ek olarak kullanılması da tercih edilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.