Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ


                   ModaMerve’de iptal, iade işlemleri 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yürütülür.

 

%100 İADE VE DEĞİŞİM GARANTİSİ NEDİR? 

                    

%100 İade ve Değişim Garantisi, ModaMerve’den satın aldığınız ürünleri beğenmediğiniz taktirde 14 gün içerisinde koşulsuz-şartsız iade edip ürün bedelini geri alma ve değiştirme güvencesidir. Kusurlu ürünler de bu güvence 30 gündür.

     

                                                             
İADE


SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM

               

               Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

 

               1 -  İade için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde ürün iade formunu eksiksiz doldurarak (ürün iade formu faturanın ilk nushasının arka kısmıdır) faturaların her iki nushası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.    

 

               2 - İade formunu doldururken hesap bilgileri kısmını eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

             

               3 - İade için göndereceğiniz ürün / ürünler i şirketimizin anlaşmalı olduğu, kargonuzu teslim aldığınız kargo firması ( Sürat Kargo, PTT Kargo) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

 

               4 - İade işlemlerinde, kargo masrafı üyelerimize aittir. İade bedeli hesabınıza yatırılırken 7 TL kargo masrafı kesilerek yatırılacaktır. Değişim yapmış olduğunuz ürün(ler)i iade etmeniz durumunda ise iade bedelinizden (sizde kalan ürün 100 TL'nin altına düşünce) 14 TL kargo masrafı kesilerek hesabınıza yatırılacaktır. 

 

                NOT : İade için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 7 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa faturası iki nusha halinde, (varsa) aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

                İade için göndereceğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı olmadığımız bir kargo firması ile göndermek isterseniz, kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir.

               İade edilecek paket hasarsız, ürün kullanılmamış, yahut kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalı. Kusurlu ürünlerin iadesinde 14 günlük iade süresi 30 gün olarak uygulanır. Şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilir. Üründe kullanımdan doğan bir sorun yoksa, ürünün bedeli tarafınıza iade edilir. 

 DEĞİŞİM


SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM

                   Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları, varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde ürün değişim formunu eksiksiz doldurarak (ürün değişim formu faturanın ilk nushasının arka kısmıdır) faturaların her iki nushasınıda teslim aldığınız kargo firması ( Sürat Kargo, PTT Kargo) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

  

                  Ürün elimize geçtikten sonra en geç 48 saat içinde talep etmiş olduğunuz yeni ürün ile değişim yapılıp adresinize kargo ücreti alınmadan gönderilecektir.

 

                  Ürün değişimi gerçekleşip kargoya verilirken size e mail yolu ile bilgi verilecektir.

 

                NOT : Değişim için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 7 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa faturası iki nusha halinde, (varsa)aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

                Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı olmadığımız bir kargo firması ile göndermek isterseniz, kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir.

                Değişimlerde kargo ücretleri bize aittir. Almış olduğunuz ürün (ler) de sadece 1 kez değişim yapılmaktadır. 2. kez değişim yapılmamaktadır. Değişimden sonra sadece iade yapabilirsiniz. Değişimden sonra ürün (ler) i tekrar iade etmek isterseniz 14 TL iade bedelinizden kesilecektir. 

 

                                                                              
İPTAL

               

                Aynı gün içerisinde yapmış olduğunuz bir ürünü değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, mesai saatleri içerisinde 0212 441 23 23 - 0212 640 26 42 numaralarımızdan bize ulaşıp bilgi vermeniz durumunda gerekli düzenleme hızlı bir şekilde yapılacaktır.

 

                                                                            

YURT DIŞI

                  Yurtdışı siparişlerinizde değişim yapılmamaktadır. Sadece iade işlemi yapılabilmektedir.

                İade işlemlerinde kargo ücreti üyelerimize aittir, sadece kusurlu ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. 

 

       Üretim hatası sonucu iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bize gönderebilirsiniz.             

              İade işlemlerinde, iade şartlarında olduğu gibi ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde ürün iade formunu eksiksiz doldurarak (ürün iade formu faturanın ilk nushasının arka kısmıdır) faturaların her iki nushası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.    

      Göndermiş olduğunuz ürün incelendikten sonra sizinle mail veya telefonla irtibata geçip iade işleminiz gerçekleştirilecektir.

             Dikkat! Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, aktarım kaçırması vb. nedenler belirtilen sürelerin kapsamı dışındadır. 

Nadiren de olsa yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir.ModaMerve.com gönderdiği ürünlerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk kabul etmez, gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 


KURUMSAL FATURALI ÜRÜNLERİ İADE EDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

                   Siparişiniz bir kurum (şirket, vakıf, dernek vb) adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olamaz.

 

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN BEDELİNİ NE ZAMAN ALABİLİRİM?

 

                      Ürününüz, ModaMerve’ye ulaştıktan sonra 48 saat içerisinde Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. İade şartlarına uygunsa size e mail yolu ile bildirilir. Ücret iade işlemi için bankaya gerekli talimat verilir.

                      Bu işlemden sonra bankaların ModaMerve’den aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 7 gün sürer. İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksitli satın alımlarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır. Kapıda yaptığınız nakit ödemelerin iadesi ise bize göndermiş olduğunuz iade formunda belirtilen hesap numarasına yapılır.)

                   İade işlemlerinde kargo bedeli / bedelleri tarafınıza yapılacak olan iade bedelinden kesilmektedir.

                   Ücret İadesi işleminiz ürünün bize ulaşmasını takip eden en geç 10 iş günü içinde tamamlanır. Tamamlandıktan sonra ModaMerve’den size iade işleminizin tamamlandığını bildiren bir e-posta gelir.

LÜTFEN DİKKAT

Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenden dolayı hasar var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürün / ürünler derhal gönderilecektir. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden modamerve.com sorumlu değildir.

 

   ModaMerve.com ailesi olarak siz değerli müşterilerimize tesettür elbise, tesettür giyim,  tesettür kombin, tesettür tunik, tesettür ferace, abiye, kap, pardesü, şal, eşarp ve diğer tüm tesettür giyim ürünlerimizi hızlı kargo, 9 taksit, kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçenekleri ve ayrıca birbirinden farklı, hediyeli tesettür kampanyaları ile sunmaktan gurur duyarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.