Dantel Güpür Elbise  Nasıl Olmalıdır

Yaz ve kış modasını vazgeçilemeyen kıyafetlerinden biri olan elbiseler çeşit çeşit modelleriyle vitrinleri, dolapları süslemektedir. Her bayanın en az bir tane gündelik, bir tane özel günler için ayırdığı elbisesi mevcuttur. Çeşit çeşit modelleriyle, desen ve renkleriyle baş döndüren elbiselerin en dikkat çekici olanı ise dantel güpür elbise olarak adlandırılan elbiselerdir.

Dantel ve Güpürün Elbiseye Kattığı Hava Nasıldır?

Dantel modeli kendi başına ağır bir modeldir. Bu nedenle de dantelin elbise de kullanımı genellikle özel günler için üretilen elbiseler de tercih edilmektedir. Ancak son zamanlarda bu anlayışın yer yer değişerek kendini dantel de günlük hayatta kullanılabilir fikrine bıraktığı görülmektedir. Böylece dantel modeli yavaş yavaş gündelik hayata girerek gündelik olarak kullanılan elbiselerin kol kısımlarında, yakalarında veya etek uçlarında sıklıkla rastlanılan detaylar haline gelmiştir. Güpürde dantel gibi aynı hızla gündelik hayata dahil olmuş ve bir zaman sonra dantel ve güpürü bir arada görmek gözlerin yadırgamadığı bir hal almıştır. Dantel güpür elbise çevrede çok büyük etkiler bırakmaktadır. Bunun nedeni bu elbise modelinin hayli ağır ve otoriter bir görünüm sergilemesidir. Düz kesim bir elbisenin kollarındaki dantel ve güpürler sade kesim olan bir elbiseyi oldukça şık bir hale getirmekte ve oldukça dikkat çekmektedir. Fırfırlı bir modelde uygulanacak etek pilelerin de dantel ve güpür ise elbiseye şirinlik katacaktır.

Dantel Güpür Elbise Nasıl Kombine Edilir?

Dantel güpür elbise kombinlenirken oldukça dikkatli davranılmalıdır. Aksi takdirde elbisede uygulanan dantel ve güpür detayları kombinin içerisinde yok olur gider. Bu nedenle yapılacak kombinde oldukça sade aksesuarlar seçilmelidir. Tesettürlü bayanlar şal ve eşarp tercihlerini düz renklerden yana kullanarak kesinlikle çiçek motifleri gibi canlı motifleri tercih etmemelidirler. Şık bir görünüm yakalanmak isteniyorsa sade ve ince bir bileklik bileği saran ve hafif sallanan küpeler tercih edilmelidir. Ancak bu elbiselerle saat takılmaması tavsiye edilir. Bunun nedeni saatlerin biraz daha katı ve sert görünüm sergilemeleridir. Ancak saat takmak istiyorum deniliyorsa o zamanda ince ve yine bileği saran gümüş saatler tercih edilmelidir. Dantel ve güpür unutulmamalıdır zarifliğin simgesidir. .

 

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

KREDİ KARTINA 12 TAKSİT İMKANI
World Axess Maximum Bonus Advantage Paraf Visa Master Card
MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ
© ModaMerve.com 2019 Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.