Eşarp geçmişten bu yana başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada kadınların kullandığı şık aksesuarlardan biridir. Eşarp ülkemiz kadını için örf, adet, gelenek görenek ve bütün kültürel değerler için önem teşkil eder. Eşarbın kullanım alanlarına gelecek olursak yüzlerce milyonlarca alan saymak mümkün olabilmektedir. Dinimiz gereği başımız açık katılamayacağımız bütün törenlerimizde, tesettürlü kadınların günlük hayatlarında, annelerimizin mutfakta yani herkesin illaki bir alanda kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir aksesuardır olarak da ön plana çıkar. Birçok çeşidi ve kumaş türü olan eşarp tesettür giyimi için en önemli aksesuarlardandır. Tesettürlü kadınlar için kıyafetlerinin tamamlayıcısı olan eşarp, saten, ipek, pamuklu, yünlü olmak üzere birçok çeşide sahiptir. Milyonlarca desen ve renk seçeneği olan eşarplar en az maliyetli olandan servet değeri olan bir ıskala arasında yer alır. Her bütçenin sahibi kişilerin diledikleri renk, model ve kumaşta bulma imkanına sahip olduğu eşarp her yerde kolaylıkla bulunan ürünler kategorisinde yer alır.

Eskiden annelerimizin, anneannelerimizin kullandığı günlük alaturka eşarp modellerinin yerini günümüzde şık kumaşlı ve desenli eşarplar almıştır. Her bütçeye göre bulunabilecek eşarp modellerinde renk ve fiyattan önce sağlık konusuna da bakmak gerekir. Tesettürlü kadınlar için günlük hayatlarının bir parçası haline gelen eşarp kafada çok fazla kaldığı için saç derisine zarar vermeyen türden olmalıdır. Sağlık için bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Eşarp Nerelerde Kullanılıyor

Bir kıyafetin son dokunuşu olan eşarplar genellikle ferace, manto, palto, gölek ya da tesettür elbiseleri ile kombin edilen aksesuarlardır. Eşarbımıza göre gömlek almaktansa kıyafete göre eşarp alındığından son derece fazla bulunan ve talep edilen ürünlerdir. Saten eşarplar şık gömleklerle, eteklerle, ya da pantolonlarla kombinlendiğinde tek başına bile bir şıklık için yeterli olmaktadır.

Eşarp genellikle tesettür giyim tercih ede kadınlar için oldukça önemli bir aksesuar olduğu için üst kalite ürünler tercih edilmektedir. Birden fazla kıyafetle, ayakkabı, çanta ile kombin edilebilecek eşarplar ile şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle karışık renkli desenli saten eşarplar genellikle fazla tercih edilen kombinlenmesi kolay ürünlerdir.

 

Sıralama
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.