Şal

          Son zamanlarda modanın yaygınlaşmış olduğu bir alan olan kıyafet insanların zevklerini buna uygun modelleri ve kriterlerini karşılamak amaçlı farklı türde her tarzın hitap ettiği şal bazen başımıza, bazen boynumuza, bazen sırtımıza gibi birçok farklı seçeneklerle kullanılmaya başlandı. Şal hayatımıza oldukça eski girmiş olduğu bilinmektedir. Her tarz modellerle ve kombin için uyum sağlayan şal renk seçenekleri farklı modelleri ile göz kamaştırmayı başarmıştır. Aynı zaman da çift kullanıma sahip şal modelleri de ilgi görmektedir. 

 Şal kombini nasıl yapılır? 

            Öncelikli olarak şalı renklerine göre tanımak gerekir oldukça dikkat çekici renkleri ise kırmızı, sarı, turuncu renkler gittiğiniz her ortamda ya da özel bir alanda hemen dikkat edilir göze çarpılır biri olmanızı sağlar. Eğer çok özel bir davete gidecekseniz bunun için kesinlikle bu tonlarda renk uyumuna dikkat ederek kullanmanız fazlasıyla istenileni sağlamanız açısından da yardımcı olacaktır.

           Rahatlatan ve huzur veren renkler ise mavi, yeşil, mor olarak bilmemiz gerekmektedir. Nasıl bir deniz ve ya gökyüzünün rengi bize huzur veriyorsa ya da nasıl oldukça yeşilliğe bürünmüş bir yere gittiğimizde kendimizi inanılmaz hissederiz ya işte bu renkler kullanım olarak da uyumlu bir şekilde kombin olup zevkli bir hale gelebilir ve zihinsel olarak da rahatlatır.

        İçimizi ısıtan ve ılık olan renkler ise krem rengi, bej, kahverengidir. Sadeliği ve dinginliği yaşatan bu tonlar oldukça da uyumludur her renge ve kıyafete. Ancak birbirini tamamlayan renkler kullanılırken oldukça dikkat etmeliyiz birbirini tamamlasın diye kullanmaya çalıştığımız renkler aksine daha kötü ve yorucu bir tablo olarak karşımıza çıkar ve gözü de yorması içten bile değil. Bu yüzden risk etmeden önce dikkatli adımlar izlenmelidir.

 Trend olan renkler

 

            Geride bıraktığımız geçen senenin modası olan ve oldukça ilgi gören borda 2017 yılında da bu üstünlüğünü korumakta ve ilgisini artırmaktadır. Fakat borda kullanılması dikkat çekici bir renk olsa da kombin uyumu için de dikkat edilmelidir. Bunun için bordaya uyumlu olan renkler gri, vizon, bej, hardal, taba, kahverengi, füme, siyah, pudra gibi renk tonlamalarıyla tamamladığımızda uyumu yakalamış ve kombini başarıya taşımışız demektir.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

KREDİ KARTINA 12 TAKSİT İMKANI
World Axess Maximum Bonus Advantage Paraf Visa Master Card
MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ
© ModaMerve.com 2019 Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.